Глибоко розуміючи важливість єднання і праці у ці трагічні дні, студенти факультету інформаційних технологій і математики, окрім навчання, стараються працювати у всіх можливих напрямах.
Перш за все – це інформаційний «фронт». Студентська рада ФІТіМ створила ініціативну команду, яка навіть має свою назву, і активно працює – сповна реалізовуючи всі фахові компетентності спеціальностей 122 Комп’ютерні науки та 125 Кібербезпека.
Загалом, студентським волонтерським рухом на факультеті керує четвертокурсниця спеціальності 122 Комп’ютерні науки Яна Дмитрук. Багато добрих справ ініційовано й реалізовано всією студентською сім’єю ФІТіМ.
Так, наші студенти взяли шефство над людьми, які мусили рятуватися від російської агресії з Київської області й нині перебувають у Луцькому ліцеї № 28.
Для них наші студенти організували майстер-клас із виготовлення писанок, який провели Яна Дмитрук, заступник студдекана ФІТіМ Катерина Падалко та небайдужа студентка Анна Казьмірук. До цікавої та творчої роботи долучилися не лише діти, а й матусі, бабусі, та навіть педагоги ліцею.
Організатори розпочали захід із короткого екскурсу для учасників у світ писанок та їхніх орнаментів, і тоді перейшли до практичної частини. Виявилося, що деякі учасники вже виготовляли писанки, а тому їм було простіше зрозуміти суть роботи. Проте у всіх спостерігався інтерес і зацікавленість, дехто виготовляв навіть не одну писанку, а три-чотири.
![У кожного – свій внесок у наближення нашої перемоги](/sites/default/files/inline-images/9_5.jpg)
Декан факультету Світлана Яцюк передала дітлахам солодкі гостинці, адже саме вона є натхненницею нашого волонтерства загалом.
Окрім того, кілька днів тому третьокурсниці спеціальності 014 Середня освіта (Математика) Ганна Мігдаль і Катерина Мороз – активні учасниці студентського самоврядування ФІТіМ для дітей, які через агресію російської федерації залишили рідні домівки, провели «Математичний квест».
![У кожного – свій внесок у наближення нашої перемоги](/sites/default/files/inline-images/8_10.jpg)
![У кожного – свій внесок у наближення нашої перемоги](/sites/default/files/inline-images/10_4.jpg)
З великим захопленням діти брали участь у всіх запропонованих конкурсах, були надзвичайно активні. Особливо сподобався конкурс «Математичний ребус», саме він розвиває у наймолодших творчий потенціал. Не оминули увагою дітлахи й конкурси «Знайди числа» та «Анаграми», що розвивають увагу й логіку. А у конкурсах «Математичні піраміди» і «Кросворд» вони проявили чудову командну роботу.
У конкурсах перемогла дружба. На закріплення цих позитивних емоцій наші студентки організували солодкий стіл, чому діти дуже тішилися, їхні очі світилися радістю.
Від керівництва ліцею і від їхніх підопічних були озвучені щирі слова подяки та запрошення завітати до них ще.
Ніна ПАДАЛКО,
заступник декана факультету інформаційних
технологій і математики