Волонтерський рух у Волинському національному університеті імені Лесі Українки – є добровільним, неприбутковим об’єднанням здобувачів вищої освіти, що навчаються в університеті та складається зі студентів, аспірантів і докторантів, які мають спільні інтереси щодо реалізації мети та завдань.
Основна мета діяльності волонтерського руху – сприяння консолідації свідомих та активних здобувачів освіти для реалізації та захисту культурних, соціальних та інших спільних прав, свобод і законних інтересів своїх членів. Заради розвитку волонтерської діяльності та виховання загальнолюдських цінностей, таких як доброта, співчуття, повага, толерантність, готовність прийти на допомогу. Підтримувати та допомагати тим хто цього потребує.
Основними завданнями волонтерського руху є:
– залучення студентів до волонтерської та благодійної діяльності;
– реалізація благодійних проєктів і заходів в університеті, місті чи області.
– проведення та організація численних благодійних акцій, ярмарок, квестів, культурно-мистецьких заходів, тощо;
– сприяти створенню позитивного іміджу та репутації волонтерської діяльності у широкої громадськості;
– забезпечувати належну регламентацію волонтерської діяльності;
– доручати кожному члену волонтерського руху такий вид діяльності, що найбільше йому підходить;
– надавати допомогу здобувачам освіти та/або працівникам університету;
– проводити пропаганду здорового способу життя;
– інші напрями діяльності, що не суперечать чинному законодавству України та положенням про діяльність Університету.
Контакти:
голова Волонтерського руху – Дар‘я Майструк (0969874636);
заступник голови – Софія Проць (0685068204);
секретар – Діана Мазурок.
Дебатний клуб «Lesya Ukrainka DC» розвивається вже близько шести років при Волинському національному університеті імені Лесі Українки.
Дебати – це популярний міжнародний студентський рух, що почав своє існування у Британії. Його метою є інтелектуальний розвиток і поширення гри «дебати», як інструменту саморозвитку.
Зауважимо, що університетський клуб уже двічі підряд входить у топ-2 кращих дебатних клубів України! Серед членів клубу є переможці всеукраїнських турнірів, фіналістами міжнародних турнірів, чемпіони України з дебатів.
Кожного року представники «Lesya Ukrainka DC» долучаються до проведення міжнародних дебатних турнірів, де демонструють найвищий рівень! Це чудова можливість познайомитись з дебатерами з різних країн Світу та розширити свій кругозір.
Як долучитись до нас?
Контакти :
@lesyaukrainkadc – інстаграм клубу
Юлія Тарадюк, тел. +380669540943 – голова клубу
Христина Словік, тел. +380957309268 – заступниця голови клубу
Навчальний медіацентр на факультеті філології та журналістики існує з 2007 року (до реорганізації 2016 року – навчальна лабораторія журналістської майстерності) для відтренування навичок журналістської, редакторської роботи. Студенти мають змогу вивчати й опрацьовувати зібраний матеріал, представляти свої доробки.
Основні напрями діяльності
Навчальний медіацентр – це платформа для якісного впровадження отриманих студентами теоретичних знань на практиці.
У спеціально обладнаній аудиторії факультету філології та журналістики знаходиться студія для запису аудіо й відео, редагування і монтажу.
Медіацентр слугує місцем, де народжуються творчі ідеї та студентські журналістські й видавничі проєкти, зокрема матеріали для сайту «Нівроку» (https://ffj.in.ua), журналу «Нівроку», радійних передач («Файні жорна»), випусків телевізійних новини, а також аудіоподкасти, мультимедійні матеріали. Часто тут відбуваються воркшопи (від наших випускників-журналістів, медіаекспертів тощо), навчальні тренінги, медіамости, презентації і робочі наради студентської редакції.
У медіацентрі проводять навчальні заняття для студентів бакалаврату та магістратури спеціальності «Журналістика», зокрема лекції, практичні та консультації з таких дисциплін: «Світові медіасистеми та сучасні інформаційні стратегії», «Крос-медійна комунікація», «Аналітична журналістика», «Репортерська журналістика», «Тележурналістика», «Радіожурналістика», «Онлайн-журналістика», «Фотожурналістика», «Соціальні мережі», «Літературна критика» та ін.
Технічними ресурсами навчального медіацентру також активно послуговуються слухачі секції журналістики Волинського регіонального відділення Малої академії наук України.
Основні результати діяльності
Періодичне інформаційно-розважальне видання «Об’єктив студентський».
Студентське радіо «Файні жорна».
Сайт «Нівроку».
Випуски теленовин «Новини FFJ».
Щорічна медіашкола для школярів.
Інноваційний проєкт «80 історій успіху» – медіаісторія волинської філологічної школи.
Воркшопи від успішних випускників – журналістів, редакторів, працівників рекламно-інформаційної сфери тощо з метою навчання та мотивації майбутніх журналістів.
Освітній мультиплікаційний проєкт «Мововишкіл правописний».
Фільм до 80-річчя від дня народження професора Олександра Рисака.
Фільм про першу жінку-професорку Волині Луїзу Оляндер.
Фільм до 20-річчя кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури «Аліса в країні див. Реінкарнація».
Фільм до 110-ї річниці від дня народження Юзефа Лободовського.
Всеукраїнська науково-практична конференція молодих науковців «Масова комунікація: історія, сьогодення, перспективи».
Міжнародні наукові інтернет-симпозіуми («Медіа, глобалізація, соціальна мімікрія», «Криза як рушій амбівалентних змін крізь призму медіа», «Журналіст як мішень у сучасному світі»).
Вебконференція «Українсько-литовський медіаміст».
Засідання активістів ГО «Альтернативна журналістика».
Інженер медіацентру: Анастасія Тумік
У Волинському національному університеті імені Лесі Українки діє новий інноваційний формат оздоровчо-спортивної роботи. Тобто, в програму фізичного виховання для студентів впроваджені нові, сучасні види спорту: скандинавська ходьба; фризбі; флорбол; настільний теніс; волейбол мікс; міні-футбол; шахи та шашки; фітнес та оздоровча гімнастика; аквафітнес та оздоровче плавання. Щорічно в університеті відбувається спартакіада для студентів із певних видів спорту та змагання на кубок ректора. Студенти Університету імені Лесі Українки гідно представляють університет на Універсіаді України, де займають призові місця загальнокомандної першості серед ЗВО.
На факультеті фізичної культури спорту та здоров’я функціонують спортивні школи, де здійснюють підготовку висококваліфікованих спортсменів:
- волейбольна жіноча команда вищої ліги «Волинь–Університет–ОДЮСШ»;
- чоловіча баскетбольна команда вищої ліги «Старий Луцьк–Університет»;
- чоловіча баскетбольна команда першої ліги «Університет–ОДЮСШ»;
- східні єдиноборства;
- веслування на байдарках і каное;
- легка атлетика (метання);
- легка атлетика (ходьба);
- лижні гонки (біатлон);
- середньовічні бої клуб «Ayna Bera»;
- стрільба з лука «Луцькі соколи».










Творча студія «Літературна кав’ярня» – добровільне об’єднання обдарованих студентів, випускників і викладачів Університету Лесі Українки, покликане відкривати й розвивати творчі здібності, поетичний чи прозовий талант авторів-початківців.
Дата заснування: Літературна студія заснована у 2012 р. і функціонує на базі факультету філології та журналістики (вул. Винниченка, 30а, корпус Н).
Керівник студії: кандидат філологічних наук, доцент, поетеса, член НСПУ Шульська Наталія Миколаївна.
Мета створення літературного осередку – у невимушеній атмосфері ділитися власним творчим доробком; через світ художнього слова й музики розвивати почуття прекрасного; навчатися сприймати й розуміти справжню літературу. Основним завданням студії є розвиток, популярність, підтримка талановитих молодих авторів-початківців через спільні літературні читання.

Основні напрями діяльності. Діяльність творчої студії спрямована на виявлення молодих талантів; розвиток їхніх письменницьких здібностей, навичок створення літературних творів; оволодіння основами віршування; прищеплення любові до художньої культури загалом.
Засідання «Літературної кав’ярні» проходять у невимушеній креативній атмосфері за чашкою кави або чаю, під музику і читання художніх творів у формі письменницьких майстерень, творчих посиденьок, поетичних читань, зустрічей із талановитими митцями, конкурсів, батлів, вільних мікрофонів, флешбуків, віртуальних зустрічей тощо.
Організовані творчі дійства. Упродовж свого функціонування університетська літературна студія стала організатором і учасником багатьох творчих заходів: поетичного агону «Класичний і некласичний вірш», батлу «Поезія як комунікація: бої без правил», художнього проєкту Луцької міської ради «Мистецька вулиця», поетичних читань «А слово на дотик таке молоде», тематичних вечорів «Кавова поезія», «Осінній віршопад», «VIP», креативного проєкту «Моя Леся», літературного флешмобу «Цитати улюблених авторів», поетичного подіуму для словолюбів, книжкової гуртівки «Моє улюблене видання українською».
У затишній «Літературні кав’ярні» відбулися творчі зустрічі з волинськими письменниками: Володимиром Лисом, Надією Гуменюк, Миколою Мартинюком, Ольгою Ляснюк, Сергієм Цюрицем тощо. Свої поетичні збірки в стінах студії презентували випускниці Університету Софія Стасюк, Тетяна Регешук, Тетяна Мартинюк.
Літературна студія є постійним учасником літературно-мистецького фестивалю «Лісова пісня», який щороку проходить на Волині. Під час цього дійства у стінах Університету відбулися зустрічі з українськими і закордонними письменниками: Анною Багряною, Кеті Бозуковою, Боженою Бобою-Дигою, Міхасем Скоблою, Сержем Мінскевичем, Юлею Бережко-Камінською, Сергієм Лазо, Оленою Медведєвою.
Інформаційні матеріали про діяльність «Літературної кав’ярні»
https://vnu.edu.ua/uk/news/suspilstvo/osinniy-virshopad-v-instituti-filologii-ta-zhurnalistiki
https://vnu.edu.ua/uk/news/suspilstvo/osinniy-fleshbuk-na-fakulteti-filologii-ta-zhurnalistiki
https://vnu.edu.ua/uk/news/suspilstvo/poetichniy-podium-dlya-slovolyubiv
https://vnu.edu.ua/uk/articles/bez-ironiyi-pro-vichne-y-prekrasne
https://vnu.edu.ua/uk/news/suspilstvo/rima-chi-verlibr-poeziya
https://vnu.edu.ua/uk/articles/spochatku-bulo-slovo-u-lesinomu-vishi-literaturni-chitannya
https://vnu.edu.ua/uk/news/suspilstvo/slovo-na-dotik-take-molode
Щиро запрошуємо всіх словолюбів, творчих студентів і випускників до участі в нашій «Літературній кав’ярні»!
Контакти: факультет філології та журналістики, вул. Винниченка, 30а, каб. 201, 0669105420.





Туристичний клуб «Меридіан» – громадська організація, створена при кафедрі туризму та готельного господарства Волинського національного університету імені Лесі Українки, зареєстрована 29 грудня 2016 року (іден. код 41009759). Діяльність громадської організації поширюється на територію Волинської області.
Девіз клубу: «Подорожуй, навчайся, пізнавай світ!»
Головною метою діяльності клубу є популяризація туризму серед студентів і викладачів Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Основні завдання клубу:
- підвищення туристичної привабливості міста Луцька та Волинської області;
- створення нових туристичних продуктів;
- промоція туристичних брендів міста та регіону;
- здійснення рекламно-інформаційної діяльності на туристичному ринку (організація та участь у туристичних виставках, конференціях, тренінгах тощо);
- розвиток зеленого туризму;
- пропагування здорового способу життя, туристичної культури серед студентів, залучення студентів до активного та здорового відпочинку;
- надання інформації про туристичні місця Волині, місця проживання та харчування, відпочинку та розваг, транспортне сполучення;
- встановлення та зміцнення зв’язків з українськими та міжнародними організаціями такого типу.
Основні напрями діяльності туристичного клубу «Меридіан»:
1. Проведення публічних заходів.
2. Надання туристичної інформації.
3. Прокат туристичного спорядження.
4. Екскурсійна діяльність.
5. Пішохідний туризм.
6. Водний туризм.
7. Велосипедний туризм.
8. Розважальний туризм (анімаційний туризм).