Перейти до основного вмісту

Навчальний медіацентр на факультеті філології та журналістики існує з 2007 року (до реорганізації 2016 року – навчальна лабораторія журналістської майстерності) для відтренування навичок журналістської, редакторської роботи. Студенти мають змогу вивчати й опрацьовувати зібраний матеріал, представляти свої доробки.

Основні напрями діяльності

Навчальний медіацентр – це платформа для якісного впровадження отриманих студентами теоретичних знань на практиці.

У спеціально обладнаній мультимедійній аудиторії Н-407 факультету філології та журналістики знаходиться студія для запису аудіо й відео, редагування і монтажу.

Медіацентр слугує місцем, де народжуються творчі ідеї та студентські журналістські й видавничі проєкти, зокрема матеріали для сайту «Нівроку» (https://ffj.in.ua), журналу «Нівроку», радійних передач («Файні жорна»), випусків телевізійних новини, а також аудіоподкасти, мультимедійні матеріали. Часто тут відбуваються воркшопи (від наших випускників-журналістів, медіаекспертів тощо), навчальні тренінги, медіамости, презентації і робочі наради студентської редакції.

У медіацентрі проводять навчальні заняття для студентів бакалаврату та магістратури спеціальності «Журналістика», зокрема лекції, практичні та консультації з таких дисциплін: «Світові медіасистеми та сучасні інформаційні стратегії», «Крос-медійна комунікація», «Аналітична журналістика», «Репортерська журналістика», «Тележурналістика», «Радіожурналістика», «Онлайн-журналістика», «Фотожурналістика», «Соціальні мережі», «Літературна критика» та ін.

Технічними ресурсами навчального медіацентру також активно послуговуються слухачі секції журналістики Волинського регіонального відділення Малої академії наук України.

Основні результати діяльності

Періодичне інформаційно-розважальне видання «Об’єктив студентський».

Студентське радіо «Файні жорна».

Сайт «Нівроку».

Випуски теленовин «Новини FFJ».

Щорічна медіашкола для школярів.

Інноваційний проєкт «80 історій успіху» – медіаісторія волинської філологічної школи.

Воркшопи від успішних випускників – журналістів, редакторів, працівників рекламно-інформаційної сфери тощо з метою навчання та мотивації майбутніх журналістів.

Освітній мультиплікаційний проєкт «Мововишкіл правописний».

Фільм до 80-річчя від дня народження професора Олександра Рисака.

Фільм про першу жінку-професорку Волині Луїзу Оляндер.

Фільм до 20-річчя кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури «Аліса в країні див. Реінкарнація».

Фільм до 110-ї річниці від дня народження Юзефа Лободовського.

Всеукраїнська науково-практична конференція молодих науковців «Масова комунікація: історія, сьогодення, перспективи».

Міжнародні наукові інтернет-симпозіуми («Медіа, глобалізація, соціальна мімікрія», «Криза як рушій амбівалентних змін крізь призму медіа», «Журналіст як мішень у сучасному світі»).

Вебконференція «Українсько-литовський медіаміст».

Засідання активістів ГО «Альтернативна журналістика».

Творчі зустрічі в рамах «Літературної кав’ярні». 

units