Працевлаштування випускників
Серед пріоритетних напрямів розвитку університету у сфері молодіжної політики є «вектор кар’єри», адже ХХІ ст. вимагає від студента не лише фахових знань, а й динамічності, бажання продовжувати навчання протягом життя, активної позиції та готовності до конкурентних умов на ринку праці. Саме для цього створено Центр кар’єри ВНУ імені Лесі Українки, що розпочав роботу 2007 р. й діє на проєктних засадах у структурі Фонду розвитку університету.
Мета Центру кар’єри – формування в студентів навичок планування кар’єри та активного пошуку роботи. Команду створюють кваліфіковані профконсультанти, тренери та психологи. До праці залучаються волонтери. Студентам Центр кар’єри пропонує: узяти участь у тренінгах із технологій планування кар’єри, ефективного пошуку роботи й здобути навики самопрезентації та співбесіди з працедавцем; розмістити резюме на сайті Центру кар’єри й отримати доступ до освітньо-інформаційних ресурсів організації; отримати додаткову освіту на семінарах, сертифікатних навчальних курсах, майстер-класах тощо.
Роботодавці в Центрі кар’єри можуть: розмістити на сайті інформацію щодо програм стажувань і вакансій постійної, тимчасової чи сезонної робіт; започаткувати конкурсні та стипендіальні програми для відбору персоналу; узяти участь у щорічному Ярмарку кар’єри й інших проектах і спільних програмах.
У квітні 2008 р. Центр кар’єри нагороджено за перше місце в номінації «Досягнення у працевлаштуванні випускників ВНЗ» на міжнародній виставці «Освіта та кар’єра – 2008» (м. Київ), що стало визнанням його інноваційних підходів у сфері професійного консультування молоді. За партнерство в проекті «Трансфер ноу-хау у сфері професійного консультування молоді» (Польща – Норвегія – Білорусь – Україна) у квітні 2011 р. Центр кар’єри отримав офіційну подяку.
У січні 2011 р. у бібліотеці ВНУ імені Лесі Українки розпочав роботу новий інформаційно-консультаційний пункт Центру кар’єри. Він створений за принципом «відкритий офіс», який умовно ділиться на три сектори: самостійної роботи з Інтернет-ресурсами та друкованими інформаційними матеріалами, консультування (передбачає відкрите й конфіденційне консультування). Такий пункт прагне втілити в діяльність Центру кар’єри кращі європейські практики професійного порадництва для молоді, із якими його консультанти ознайомилися під час реалізації міжнародних проектів «Транскордонний центр підтримки ринку праці» (2007–2008 рр., Польща–Білорусь–Україна) та «Трансфер ноу-хау у сфері професійного консультування молоді» (2010–2011 рр., Польща–Норвегія–Білорусь–Україна).
Упродовж своєї роботи Центр кар’єри започаткував і виконує низку постійно діючих програм і проєктів, зокрема: «Твоя кар’єра у твоїх руках», «Центр кар’єри – назустріч випускникам», «HR-клуб», довідник випускника «Абетка планування кар’єри», on-line-реєстрація резюме студентів, щорічний «Ярмарок кар’єри».
Центр кар’єри постійно вивчає кращий європейський досвід у сфері працевлаштування студентів і втілює його не лише у власну практику, а й поширює серед інших центрів працевлаштування області. Так, у 2011 р. Центр кар’єри ВНУ імені Лесі Українки ініціював і реалізовує за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» проєкт створення Волинського інтернет-порталу партнерської мережі центрів працевлаштування ВНЗ області www.your-job.org, що стане платформою для постійного обміну досвідом та покращення роботи таких центрів, а студентам і випускникам регіону надасть інформаційно-консультативну підтримку щодо просування на ринку праці.
Пріоритетними напрямами діяльності Центру кар’єри на найближчу перспективу є розробка й апробація моделей додаткової освіти у формі тренінгів, майстерстудій та сертифікатних програм із метою підвищення конкурентоспроможності випускників на ринку праці, а також проектна діяльність, спрямована на розробку й реалізацію програм і проектів за участі місцевої влади, бізнес-структур, громадських організацій.
Сприяти підвищенню кар’єрних можливостей випускників університету покликана також Асоціація випускників ВНУ імені Лесі Українки (червень, 2010 р.). Метою асоціації є консолідація зусиль, життєвого досвіду та професійних умінь випускників університету в напрямі примноження загальноуніверситетських надбань і формування позитивного іміджу університету. На факультетах (інститутах) ВНЗ проводиться активна робота з випускниками й студентами, підтримується зв’язок із тими, хто колись навчався в стінах нашого навчального закладу. Організовано куточки, кімнати, стенди, присвячені відомим випускникам, регулярно проводяться тематичні та ювілейні зустрічі випускників зі студентами й педагогами.
Серед випускників університету є благодійники, які всіляко підтримують освітні, навчальні, культурні, мистецькі проєкти нашого закладу вищої освіти, сприяють покращенню якості знань і матеріально-технічної бази, підвищенню рейтингу університету, розширенню перспектив у реалізації особистісних якостей студентів. Вони ж активно долучаються до видавничих проєктів, організації конференцій, фестивалів, ювілеїв, практик, змагань і відпочинку студентів, а ті, хто заснував та успішно веде свій власний бізнес, сприяють організації й проведенню Ярмарків кар’єри, численних загальноуніверситетських заходів, надають місця для проходження виробничої практики та працевлаштування студентів.
До 70-річчя університету презентовано унікальне видання «Золоті сторінки Волинського національного університету імені Лесі Українки: випускники». У ньому вміщено інформацію про видатних людей сучасності та минулого, котрі реалізувалися як професіонали у сферах влади (органи державної влади й місцеві органи виконавчої влади та самоврядування), бізнесу, науки, освіти, культури, спорту. Реалізація вищезазначених проєктів – Центру кар’єри й Асоціації випускників – дасть змогу суттєво покращити кар’єрні можливості випускників нашого університету на сучасному ринку праці, а набуті молоддю впродовж навчання в університеті знання та навики, їхня енергія й фахова компетентність стануть запорукою утвердження нашої держави в економічному, соціально-культурному європейському та світовому просторах.
Волинський національний університет імені Лесі Українки
пропонує студентам і випускникам:
Профорієнтаційні консультації:
- допомога у написанні резюме, супровідного або мотиваційного листа;
- формування навичок ефективної презентації себе працедавцю;
- надання інформації про вакансії тимчасової та постійної роботи для працевлаштування випускників і студентів у різних сферах (банк вакансій);
- роз’яснювальна робота щодо законодавчих і нормативно-правових актів державного регулювання зайнятості та трудових відносин;
- підготовка до співбесіди та стресового інтерв’ю з працедавцем;
- психологічна допомога в адаптації на першому робочому місці тощо.
Навчально-тренінгова робота:
- тренінг «Самопрезентація й ефективне резюме»;
- тренінг «Секрети успішного проходження співбесіди та стресового інтерв’ю»;
- тренінг «Техніка пошуку роботи»;
- тренінг «Професійна мотивація студентів до пошуку роботи»;
- вебінар «Працевлаштування студентів із особливими потребами» (людей з інвалідністю).
Співробітництво з Управлінням освіти та науки, працедавцями та центрами зайнятості:
- інформування про відкриті вакансії (завжди свіжий «банк вакансій» у профконсультанта);
- семінари з пошуку роботи;
- організація та проведення екскурсій на різних підприємствах і виробництвах для наших студентів.
Нагадуємо, що всі послуги щодо працевлаштування для наших студентів і випускників безкоштовні.
За докладною інформацією звертайтеся до
профконсультанта відділу молодіжної політики та соціальної роботи
головний корпус ВНУ імені Лесі Українки, 1-й поверх, каб. 134, тел.: (0332) 72-44-32