
У межах вивчення ОК «Основи атрибуції пам’яток» здобувачі ОКР «Магістр» спеціальності 027 Музеєзнавство, пам’яткознавство зустрілися з музейником-практиком, випускницею нашої кафедри, старшою науковою співробітницею Національного музею історії України Ольгою Голдованською. Говорили про особливості атрибуції різних предметів і заповнення уніфікованого паспорта. Звернули увагу на такі актуальні сьогодні предмети як знаки поштової оплати, поштові картки та конверти першого дня гашення 2022–2023 рр.

Друга тема – особливості атрибуції порцелянових виробів, зокрема «Сімейства карпів», яких частіше називають просто «Рибки», виготовлених на Полонському порцеляновому заводі.

Звісно ж, не обійшли увагою особливості атрибуції предметів, привезених із зони бойових дій, особливо тканин, які надходять до музею в різному стані, та предметів російських військових.


Оскільки здобувачі задавали багато питань, пов’язаних із атрибуцією та її роллю у виставковій, експозиційній та екскурсійній роботі музею, говорили про діючі виставки, зокрема присвячену шістдесятникам – «Боротьба за незалежність. Творці. Епізоди». Інтерес викликали представлені на виставці особисті речі: куртка Василя Стуса, передана до музею Євгеном Сверстюком (свого часу В. Стус подарував куртку товаришеві, який носив її певний час); сорочка, в якій 25 березня 1999 р. загинув В’ячеслав Чорновіл тощо. Для підсилення емоційності сприйняття представлених тут трагічних доль людей і тих подій використані лише чорні тони, а вітрини виставки обплутані білими нитками, які показують світлі сторони історичних подій.


Окрім того, гостя наголосила на важливості в її роботі знань, отриманих за час навчання на спеціальності. Присутні були дуже вдячні Ользі Голдованській за переданий практичний досвід.

Алла ДМИТРЕНКО,
доцент кафедри документознавства
і музейної справи