![](/sites/default/files/styles/width_862/public/field/image/20.jpg?itok=Gcrbq549)
У 2014 році Україна розпочала нову сторінку історії, остаточно підтвердивши свій цивілізаційний вибір і розпочавши незворотній процес перетворення на сучасну європейську державу. Країна робить висновки з помилок минулих десятиліть, по-новому окреслюючи політичні, соціальні, освітні, культурні пріоритети, а також своє місце на мапі сучасної Європи.
Швидкість і успішність інтеграційного процесу неабияк залежить від співпраці з країнами-сусідами, що уже є членами ЄС. Досвід Польщі, Литви, Естонії в перебудові економіки, системи місцевого самоврядування, наукової та освітньої роботи допоможе Україні уникнути зайвих помилок та плавно ввійти до Європейського Союзу.
Восьмий бізнес-форум «Європа–Україна», що відбувся 15–17 лютого у місті Лодзь (Польща), був сконцентрований на реальних економічних пропозиціях щодо модернізації та розвитку економічного потенціалу, а також використання природних ресурсів України.
Зважаючи на те, що однією з ключових тем форуму та панельних дискусій був процес підготовки й адаптації України до європейської системи управління та співпраці, а також пошук стратегічних партнерів у різноманітних галузях бізнесу, делегація Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки приєдналася до понад 400 учасників із Європи, США та України, серед яких Андрій Дещиця, Павло Петренко, Антон Геращенко, Вадим Карасьов, Олександр Мороз, Богдан Гаврилишин, Володимир Арієв.
Олександр Лазука, член робочої групи з питання просування та реалізації проекту науково-технологічного парку СНУ імені Лесі Українки, презентував доповідь «Science Park-Cooperaion of Advanced Science and Business for Prosperity» / «Науковий парк – співпраця заради сучасної науки та успішного бізнесу» в межах дискусійної панелі «Економіка та регіони» тематичного блоку «Сталий розвиток у західних та центральних районах. Інвестиції в Україну. Умови для прямих інвестицій. Україна 2014 – успіх трансформації».
Використовуючи переваги розміщення, досвід та перспективи співпраці з іноземними партнерами, науковий парк СНУ імені Лесі Українки, створений на базі університетського містечка в партнерстві з навчальними закладами зарубіжних країн та за фінансової підтримки інституцій Європейського Союзу, буде принципово новим суб’єктом реалізації науково-освітньої співпраці між академічними закладами в контексті євроінтеграції та транскордонного співробітництва.
Анна ЛЕВЧУК,
голова робочої групи з питання просування та реалізації
проекту науково-технологічного парку СНУ імені Лесі Українки
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело