Волинсько-харківський освітній проєкт на факультеті філології та журналістики

Дні факультету філології та журналістики розпочалися у понеділок, 9 листопада. У зв’язку з карантинними обмеженнями більшість заходів доводиться проводити у віддаленому форматі. Тож у пригоді неабияк знадобилися новітні технології. Не були винятком події, спільно організовані кафедрою української літератури Волинського національного університету імені Лесі Українки та кафедрою української лінгвістики, літератури та методики навчання Харківської гуманітарно-педагогічної академії. Почалося з того, що в межах академічного обміну науковці Луцька прочитали лекції харківським студентам, і навпаки – викладачі з Харкова – волинським.

Волинсько-харківський освітній проєкт

У святкові ж дні факультету філології та журналістики вирішили провести масові, відкриті лекції, у яких взяли й упродовж тижня братимуть участь студенти, викладачі обох закладів вищої освіти. Відкрила двосторонні віртуальні зустрічі-лекції вітальним словом декан ФФтаЖ Лілія Лавринович. Вона побажала цікавих і вдалих обговорень, а також висловила сподівання, що спільні проєкти між заходом і сходом і надалі будуть продуктивними та ще більше об’єднуватимуть нас.

Доцент із Харкова Ольга Масло прочитала лекцію «Культурний Ренесанс 20-х років ХХ ст.», в якій здійснила екскурс у минуле, аж до заснування Харкова. Згідно з легендою, це зробили козаки. Далі свій виступ, із використанням численного власного ілюстративного матеріалу, провела аж до 30-х років ХХ століття. Культурний і літературний Харків постав перед слухачами та глядачами яскраво. Студенти та викладачі, а їх взяло участь аж 96, мали змогу дізнатися багато цікавого, дотепер малознаного, про Григорія Сковороду, Івана Котляревського, Григорія Квітку-Основ’яненка, Миколу Костомарова, Порфирія Антоновича, Ізмаїла Срезневського, Дмитра Яворницького, сім’ю Алчевських і перший пам’ятник Тарасові Шевченку в Європі, поставлений саме на подвір’ї їхньої садиби 1899 року.

Особлива увага науковиці з Харкова була приділена постатям представників «Розстріляного Відродження». Учасників заходу вона «провела слідами» Василя Еллана-Блакитного, Миколи Хвильового, Майка Йогансена, Юрія Яновського, Остапа Вишні, Олександра Довженка, Григорія Епіка, Павла Тичини, Володимира Сосюри та багатьох інших.

Ольга Масло вела активну розмову з присутніми, запитувала про історичні події, літературні проблеми, постаті митців.

Волинсько-харківський освітній проєкт

Надалі проєкт продовжиться лекціями завідувача кафедри української літератури ВНУ імені Лесі Українки Віктора Яручика про провідні тенденції, стильові особливості, періодизацію літературного процесу 10–20-х років ХХ століття 11 листопада, а в п’ятницю, 13-го, він же прочитає відкриту лекцію для харківських колег на тему «Панорама літературно-мистецького життя 20-х років ХХ ст.».

Волинсько-харківський освітній проєкт

Звичайно, повноцінно замінити живе спілкування віртуальним неможливо, проте у теперішній час студенти та викладачі знаходять цікаві форми взаємного спілкування, обміну досвідом. Хочеться вірити, що такі заходи приноситимуть користь і надалі. Ми ж пересвідчилися, що українці мають спільні інтереси та цікавляться тими ж самими проблемами незалежно від регіону, в якому проживають.

Віктор ЯРУЧИК,

в. о. завідувача кафедри української літератури,

кандидат філологічних наук, доцент

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело