Перейти до основного вмісту
угода

Ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки разом із проректором з навчальної роботи та рекрутації Юрієм Громиком і директором Навчально-наукового інституту неперервної освіти Олегом Диким відвідали дві школи області. Там вони представили Повне академічне зібрання творів Лесі Українки.   

У п’ятницю, 28 травня, представники Лесиного університету побували у Локачах й Устилузі. У НВК «Локачинська ЗОШ І–ІІІ ст. – гімназія» та загальноосвітній школі міста Устилуг Анатолій Цьось розповів учням і педагогічним працівникам про ВНУ імені Лесі Українки, його конкурентні переваги, здобутки, новинки, які заклад вищої освіти надає на освітньому ринку, плани на майбутнє.  

угодаугода

Окремою темою для розмови стало Повне академічне зібрання творів Лесі Українки. Видання побачило світ завдяки групі науковців-лесезнавців Волинського національного університету імені Лесі Українки. Ректор розповів, що дуже пишається дітищем колег, які доклали неабияких зусиль для його підготовки. «За 30 років незалежності це перший національний проєкт із підготовки повного зібрання творів Лесі Українки, який успішно реалізовано не столичним закладом освіти і за досить короткий час. Дуже приємно, що на першій сторінці є написи Луцьк і Волинський національний університет імені Лесі Українки. Це показує нашу значимість і наші можливості», – сказав Анатолій Васильович.  

угода

Докладно про Повне академічне зібрання творів Лесі Українки розповів один із його упорядників Юрій Громик. Він зауважив, що 14-томник довелося підготувати за досить короткий термін. «Для нас це стало невеличким шоком. Ці 7 місяців були насиченими, дуже продуктивними і роботомісткими, але все вдалося. Я тішуся, що можу зараз тримати в руках ці томи і презентувати їх вам», – сказав Юрій Васильович.  

угода

Також науковець розповів про жанрове, змістове та тематичне наповнення видання та про твори, які раніше ніколи не входили до зібрань творів Лесі Українки. «Леся Українка – не тільки поетеса. Це ми можемо побачити в нашому 14-томнику. Перші чотири томи містять драматичні твори; у п’ятому томі зібрані поетичні твори, ліричні цикли поза збірками та ліроепічні поеми; у 6 томі ви можете знайти художню прозу Лесі Українки, а в 7 – її літературно-критичні та публіцистичні статті (бо крім того, що Леся Українка писала свої твори, вона ще й реагувала на твори української та світової літератури). Леся Українка знала не одну європейську мову і була ще й перекладачкою. Її переклади ми помістили у 8 том. Найріднішим для волинян я називаю 9 том, адже тут зібрані записи народної творчості, які літераторка робила і на Волині. Тому тут бачимо багато згадок про місцеві населені пункти. Загалом у кожному томі є речі, які з’являються вперше. Зокрема, у фольклорних записах наявний цілий блок фольклорних текстів, які ніколи не публікували в Україні. У 10 томі – підручник “Стародавня історія східніх народів”, який Леся Українка підготувала для своїх сестер і братів. Чотири останні томи містять листування», – розповів Юрій Васильович.  

Бібліотеки навчальних закладів отримають примірники видання для користування. Директори шкіл Оксана Сахарчук і Світлана Михалець від імені працівників й учнів висловили вдячність Волинському національному університету за колосальну роботу та подарунки.   

угода

«Леся Українка завдяки вашим старанням промовляє до нас своїми словами, не кресленими, не цензурованими. Це надзвичайно цінний для нас подарунок, який буде корисним для учнів і вчителів. Завдяки цьому збірнику кожен зможе по-новому відкрити для себе Лесю Українку», – сказала директор Локанчинської школи Оксана Сахарчук.  

Під час зустрічі з педагогічним колективом й учнями Устилузької школи Анатолій Цьось і Світлана Михалець підписали угоду про співпрацю. 

угода

Також під час візитів до населених пунктів ректор уклав угоди про співробітництво з очільниками місцевого самоврядування – Локачинським селищним головою Богданом Іусом й Устилузьким міським головою Віктором Поліщуком. Селищний голова Локач Богдан Іус зазначив, що багато волинян пов’язані з Волинським національним університетом імені Лесі Українки, адже є його випускниками або студентами: «Підписання цієї угоди логічне. Нехай воно стане першим кроком для плідної співпраці».  

угода

Міський голова Устилуга Віктор Поліщук теж розповів, що Університет робить значний внесок у розвиток волинян і жителів сусідніх областей. «Тільки в Устилузькій міській раді працює 8 випускників ВНУ імені Лесі Українки. Я не говорю про школи й інші заклади, де практично всі мають за плечима навчання в цьому Університеті». Також Віктор Поліщук зазначив, що громада потребує допомоги ВНУ імені Лесі Українки в розвитку туризму, створення туристичних маршрутів, рекреаційних зон. Та додав, що з нагоди 150-річчя від дня народження великої поетеси на наступній сесії Устилузької міської ради розглянуть питання щодо створення в місті вулиці Лесі Українки.  

угода

угода

«Ми для себе обрали пріоритетом шлях відкритості, тому стараємося співпрацювати з різними організаціями. Оскільки налагоджуємо діалог зі всіма, то і волинські громади теж розглядаємо як потужних партнерів. Ці угоди мають для нас велике значення. Я сподіваюся, що ми знайдемо точки дотику і наша співпраця принесе користь Університету, і громадам», – сказав Анатолій Цьось після підписання договорів.  

Також під час зустрічей ректор вручив подарунки очільникам громад і директорам шкіл – брендовану продукцію з символікою Університету. 

угода

угода

угода

угода

угода

Відділ інформаційної політики 

64 переглядів

Всі новини

пн вт ср чт пт сб нд
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1