Перейти до основного вмісту
академія

24 лютого в актовій залі ВНУ імені Лесі Українки відбулася урочиста академія, присвячена 150-річчю від дня народження Лесі Українки та Дню Університету. 

На дійстві були присутні ректор Анатолій Цьось, проректори, представники професорсько-викладацького складу та студенти. Також на урочисту академію завітали митрополит Луцький і Волинський Михаїл, перший заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Сергій Мовенко, голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк, Генеральний консул Республіки Польща в м. Луцьку Славомір Місяк і начальник управління освіти і науки Волинської ОДА Людмила Плахотна. 

академія

На початку заходу митрополит Михаїл привітав усіх присутніх із 150-ю річницею від дня народження Лесі Українки та з Днем Університету. «Я би хотів звернути вашу увагу на євангельську заповідь “Полюби ближнього свого як самого себе”. Я б хотів, щоби ми до цієї заповіді підійшли по-іншому. Давайте любити самих себе. Ми можемо говорити, що життя, праці Лесі Українки – надбання всього світу, можемо говорити, що це надбання Волині, але можемо й говорити, що це надбання Волинського національного університету. Про це треба трубити скрізь. Я бажаю, щоб ми набагато глибше усвідомили, що Леся Українка наша. Її не треба просто згадувати, а воздати любов’ю за любов. Вона любила свій край, оспівувала, пропагувала його, то давайте віддамо частинку своєї любові для Лесі Українки та віддамо їй шану», – сказав владика. 

академія

Ректор Університету Анатолій Цьось, зі свого боку, зауважив, що усім волинянам пощастило жити на древній землі, яка пов’язана з Лесею Українкою. «Ми часто маємо владу щось змінювати, тож потрібно ухвалювати дуже мудрі рішення. Першим важливим і правильним рішенням було те, що 16 лютого 1952 року нашому закладу дали ім’я Лесі Українки. Друге і третє рішення – створення Музею Лесі Українки 11 вересня 1985 року та Науково-дослідного інституту Лесі Українки у 2006-му. Завдяки таким рішенням формувалася серйозна група науковців, які якісно та системно досліджували творчість Лесі Українки. Завдяки їхній роботі видано книги, монографії, наукові статті, оцифровано увесь творчий спадок письменниці. Коли Міністерство культури та інформаційної політики України оголосило конкурс на підготовку Повного академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах, то наші колеги виграли його й успішно реалізували. Це справжня перемога! Вона засвідчує, що наш Університет не регіональний, бо регіональний заклад вищої освіти не може реалізовувати національний проєкт», – резюмував Анатолій Васильович. 

академія

Також ректор навів цитату Лесі Українки «Люди й покоління – се тільки кільця в ланцюгу великім всесвітнього життя, а той ланцюг порватися не може» і наголосив, що надзвичайно важливий крок – промоція творчості Лесі Українки впродовж цілого року.  

Крім того, Анатолій Цьось за участь у підготовці Повного академічного зібрання творів Лесі Українки в 14-ти томах і з нагоди 150-ліття від дня народження Лесі Українки нагородив гравертоном Волинського національного університету імені Лесі Українки професора кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Марію Моклицю. 

академія

Золотим нагрудним знаком ВНУ імені Лесі Українки ректор нагородив: 

-         Тетяну Данилюк-Терещук – завідувача Музею Лесі Українки; 

-         Сергія Романова – завідувача кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури; 

-         Ларису Семенюк – вченого секретаря Університету; 

-          Ірину Біскуб – професора, завідувача кафедри прикладної лінгвістики. 

академія

Срібний нагрудний знак Волинського національного університету імені Лесі Українки від ректора отримали: 

-          Антоніна Радько – старший лаборант біобібліографічного відділу імені професора О. Рисака; 

-          Оксана Бєлих – доцент кафедри німецької філології;   

-          Людмила Бондарук – доцент кафедри романських мов та інтерлінгвістики. 

«Ми пропагуватимемо творчість Лесі Українки в школах, університетах, за кордоном. І тоді дійсно пам’ять про Лесю Українку та її слово житиме вічно», – пообіцяв ректор.  

Із вітальним словом на урочистій академії виступили голова Волинської облради Григорій Недопад, перший заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Сергій Мовенко, заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк, Генеральний консул Республіки Польща в м. Луцьку Славомір Місяк. 

академія

Крім цього, гості вручили працівникам закладу вищої освіти державні нагороди. 

Голова облради Григорій Недопад за сумлінну багаторічну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розбудову держави та з нагоди 80-річчя Університету відзначив Грамотами Верховної Ради України таких працівників ВНУ імені Лесі Українки: 

  • Миколу Богданюка – доцента кафедри експериментальної фізики, інформаційних та освітніх технологій; 
  • Зінаїду Самчук-Колодяжну – доцента кафедри цивільно-правових дисциплін; 
  • Петра Бойка – професора кафедри гістології та медичної біології; 
  • Володимира Лажніка – професора кафедри міжнародних відносин і регіональних студій. 
академія

За багаторічну сумлінну працю, значні особисті досягнення в галузі освіти та науки, вагомий внесок у розвиток вищої школи, підготовку кваліфікованих спеціалістів, високий професіоналізм і з нагоди 80-річчя Університету перший заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Сергій Мовенко вручив Грамоти Кабінету Міністрів України професорові кафедри педагогічної та вікової психології Жанні Вірній і професорові, завідувачеві кафедри теорії спорту та фізичної культури Аллі Альошиній.

академія

Подяками прем’єр-міністра України відзначено професора кафедри історії України та археології Миколу Кучерепу та професора кафедри зоології Володимира Іванціва.  

академія

Заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк вручила працівникам ВНУ імені Лесі Українки Грамоти та Подяки Міністерства освіти і науки України. Так, Грамотою Міністерства освіти і науки України нагороджено: 

-         Юрія Громика – проректора з навчальної роботи та рекрутації; 

-         Олену Маланій – доцента кафедри української літератури. 

академія

Подякою Міністерства освіти і науки України нагороджено: 

-         Віктора Яручика – завідувача кафедри української літератури; 

-         Вікторію Сірук – доцента кафедри української літератури; 

-         Сергія Романова – завідувача кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури; 

-         Надію Колошук – професора кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури; 

-         Терезу Левчук – професора кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури; 

-         Вікторію Соколову – доцента кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури; 

-         Олену Кицан – доцента кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури; 

-         Тетяну Данилюк-Терещук – завідувача Музею Лесі Українки. 

академія

На завершення заходу із науковими доповідями, присвяченими 150-річчю від дня народження Лесі Українки, виступили в. о. директора Науково-дослідного інституту Лесі Українки, доктор філологічних наук, завідувач кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Сергій Романов і кандидат філологічних наук, професор, завідувач кафедри історії та культури української мови Світлана Богдан. 

академіяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадеміяакадемія

 

Андрій ПЕТРУШКО, відділ звʼязків із громадськістю 

613 переглядів

Всі новини

пн вт ср чт пт сб нд
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2