Перейти до основного вмісту
Кальков

17 вересня з ініціативи завідувача кафедри дизайну, кандидата мистецтвознавства Дмитра Авраменка у ВНУ імені Лесі Українки відбувся цікавий мотиваційний захід для студентів-дизайнерів І та ІІ курсів.

Своєю історією успіху, досвідом участі в усеукраїнських і міжнародних проєктах поділився художник Андрій Кальков. На студентів чекала цікава презентація з роботами митця, описом і корисними порадами. Кожен міг задати питання та поспілкуватися з гостем.

Кальков

Андрій Кальков має свій упізнаваний стиль. Його ім’я відоме в мистецьких і дизайнерських колах далеко за межами України.

Спочатку Андрій навчався в художній школі міста Луцька. 2012 року він захистив диплом спеціаліста за фахом монументального живопису Косівського інституту декоративного та прикладного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Митець – учасник фестивалів урбаністичного мистецтва та понад 30-ти загальних виставок на теренах України та світу.

Кальков

Свої роботи художник презентував не лише в Україні, але й за кордоном, співпрацював із міжнародними організаціями, брав участь у колабораціях із такими брендами одягу, як-от: Street Wear й Urban Planet. Його мурали прикрашають стіни не лише луцьких будинків, а й багатьох міст України. Сьогодні ім’я «Андрій Кальков» – справжній бренд.

Кальков

Кілька цитат Андрія Калькова із зустрічі в Університеті імені Лесі Українки:

«2007 року я навчався в художній школі Луцька і побачив на стінах міста графіті. Вони мене так вразили, що почав шукати про це інформацію та перемальовувати ці букви в спеціальний зошит. Починав свою творчість із класичного графіті. Я мав свою команду, адже часто графіті – це командна робота».

«Саме під час навчання в Косові в моїх малюнках з’явилися геометричні форми. Під час навчання багато займався саморозвитком. Читав філософію та психологію».

Кальков

Андрій Кальков розповів студентам про свою серію робіт «Круговорот». Ядро серії – орнамент спіралі, що зашифрований у більшості робіт мовою «8-bit» й «optical art»: «Спіраль – це те, що було, це те, що буде, і це наша історія».

«Перша персональна виставка в бібліотеці біля собору стала поштовхом співпраці з брендом одягу, який використовував мій принт».

Кальков

На захід завітала Анна Столярова, директорка Street Art Museum в місті Амстердамі (Нідерланди). Вона теж розповіла про себе та прокоментувала творчість Андрія Калькова: «Я лучанка, навчалась у 9 школі міста. Давно слідкую за роботами Андрія. Я вважаю його дуже цікавим художником не лише Луцька, Волині, а й України».

Кальков

Гостями заходу також стали викладачі кафедри дизайну: Марія Назарчук, Катерина Смикала, Богдана Чугай.

Нагадаємо, що кафедра дизайну здійснює підготовку фахівців за такими напрямами: графіка, дизайн середовища й інтер’єрів, дизайн одягу. Стежте за анонсами на сторінці кафедри, адже скоро там відбуватимуться нові цікаві заходи. Посилання на сторінку кафедри дизайну в мережі «Фейсбук».

Відділ інформаційної політики

Фото: Дмитро БАЙДА

та зі сторінки кафедри дизайну

149 переглядів