![захід](/sites/default/files/styles/width_862/public/2024-07/IMG_8099.jpeg?itok=yLA-XzUJ)
15 липня у Волинському національному університеті імені Лесі Українки на факультеті психології відбулась творча зустріч-воркшоп «Через мистецтво до ментального здоров’я: шлях відновлення і підтримки» для жінок-лідерок Волинської області та міста Луцька. Захід відбувся в межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Волинській області, за співорганізації Благодійного фонду «Робимо добро дітям».
Відкрила зустріч-воркшоп заступниця голови Волинської ОДА Мирослава Якимчук, яка зазначила, що програма ментального здоровʼя діє для всіх і кожного.
![захід](/sites/default/files/inline-images/thumbnail_IMG_7633.jpg)
Серед спікерів також була докторка психологічних наук, доцентка кафедри загальної та клінічної психології, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я у Волинській області Наталія Коструба та керівниця БФ «Робимо добро дітям» Тетяна Дончева.
Творчою складовою зустрічі стала артпрактика: Створення мандали «Сім кіл до усвідомлення себе». Практику проводила арттерапевтка, мандалотерапевт, художниця, студентка факультету психології Волинського національного університету імені Лесі Українки Юлія Гринчук.
![захід](/sites/default/files/inline-images/IMG_8111.jpeg)
Учасниця разом поринули у світ мистецтва задля збереження свого ментального здоров’я. Використали мистецтво як інструмент. Творче заняття дозволило нам виразити свої емоції та зменшити рівень стресу.
Зустріч відбулася з метою нагадати про важливість піклування про ментальне здоров’я та формування власної стійкості. Формування розуміння, що культурна, творча, духовна активність – це важливий елемент формування стійкості та відновлення людини, яка має травматичний досвід війни.
![захід](/sites/default/files/inline-images/thumbnail_IMG_7974.jpg)
Захід відбувся у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», за підтримки Координаційного центру з психічного здоровʼя при КМУ та Волинської обласної державної адміністрації.
![захід](/sites/default/files/inline-images/thumbnail_IMG_7993.jpg)
Наталія КОСТРУБА
доктор психологічних наук,
заступник декана факультету психології з наукової роботи