Перейти до основного вмісту
аудиторія

У Навчально-науковому фізико-технологічному інституті Волинського національного університету імені Лесі Українки відкрили іменну аудиторію на честь Анатолія Свідзинського.

На заході були присутні ректор Анатолій Цьось, проректор з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна, проректор з науково-педагогічної роботи та матеріально-технічного забезпечення Анатолій Федонюк, директор Навчально-наукового фізико-технологічного інституту Галина Мирончук, декани факультетів, представники професорсько-викладацького складу, студенти.

аудиторія

Стрічку на вході до аудиторії перерізав ректор Анатолій Цьось і доцент кафедри теоретичної та комп’ютерної фізики імені А. В. Свідзинського Оксана Замуруєва. Символічним був і той факт, що аудиторію Анатолія Сідзинського відкрили 1 березня, у день народження науковця та колишнього ректора Лесиного університету.

академія

Модератором заходу став завідувач кафедри теоретичної та комп’ютерної фізики імені А. В. Свідзинського, кандидат фізико-математичних наук, доцент Василь Сахнюк, який працював і вчився під керівництвом професора Свідзинського.

аудиторія

Під час відкриття присутні говорили про захоплення, життєві принципи та погляди Анатолія Вадимовича, його звички, манеру спілкування та взаємодію з людьми. Зокрема, Лариса Павленко, яка товаришувала з сім’єю Анатолія Свідзинського, зазначила: незважаючи на те, що вчений був фізиком, це не заважало йому цікавитися гуманітарними науками. Анатолій Вадимович мав мовознавчі напрацювання, цікавився етимологією слова, культурою мовлення, літературою.

аудиторія

Василь Сахнюк теж пригадав кілька моментів, які яскраво характеризують Анатолія Свідзинського. «Коли я вступив до аспірантури, то не мав де жити. Гуртожитки тоді вже були заповнені, місця для мене там теж не знайшлося. Анатолій Вадимович сказав: “Це не проблема. Я маю трикімнатну квартиру, а живемо ми з жінкою тільки в одній кімнаті”. І забрав мене до себе. Так я жив у квартирі Анатолія Свідзинського з осені і до середині січня. Це був найкращий час, під час якого я міг швидко отримувати відповіді на всі свої питання. Для цього мені просто треба було зайти в сусідню кімнату», – із особливим теплом розповів Василь Сахнюк. 

Ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось зазначив, що заклад має хорошу історію, тяглість освітніх традицій. «Це дає нам змогу відкривати такі аудиторії-музеї. Ми маємо схожі аудиторії, але я дуже радий, що сьогодні ми відкрили ще одну аудиторію і назвали її на честь видатного професора та видатної людини. Ми вибрали правильну стратегію щодо розміщення такої аудиторії-музею. Це має бути не закрите приміщення, куди може вільно зайти викладач, студент. Тут повинні відбуватися навчальні заняття, наукова робота. Тільки тоді аудиторія буде жива», – сказав Анатолій Цьось.

аудиторія

Також ректор подякував усім, хто причетний до творення й оформлення аудиторії. Анатолій Цьось додав, що людина жива доти, доки її пам’ятають, тому відкриття таких аудиторій-музеїв дуже потрібне для Університету.

аудиторіяаудиторіяаудиторіяаудиторіяаудиторія

Андрій ПЕТРУШКО, відділ звʼязків із громадськістю

Фото Олега БУРЛАКИ

1 перегляд

Всі новини

пн вт ср чт пт сб нд
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2