Перейти до основного вмісту
презентація

У ВНУ імені Лесі Українки відбулася презентація книжки про видатну українську акторку театру та кіно Наталію Ужвій, яка була уродженкою Волині.  

У заході взяли участь авторка книги "Ужвій. У піжмурки з долею" Наталія Колесніченко-Братунь, генеральний директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький, проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик, народний депутат України та професор кафедри української літератури Ірина Констанкевич, зацікавлені студенти та працівники Університету.  

презентаціяпрезентація

 

презентація

На початку дійства Юрій Громик привітав гостей у Луцьку загалом і ВНУ імені Лесі Українки зокрема та подарував Наталії Братунь-Колісніченко квіти. «Сьогодні маємо дуже цікаву тему для розмови. Із Волинню пов’язано багато цікавих особистостей. Одна з них – Наталія Ужвій, наша землячка, акторка театру та кіно, про яку і написала книгу пані Наталія», – сказав Юрій Громик.  

На початку презентації авторка запропонувала присутнім переглянути фрагмент із документального фільму про Наталію Ужвій. Режисером стрічки був Сергій Параджанов. Опісля гостя розповіла цікаві факти з життя героїні книжки, про історію написання, змістове й ідейне наповнення свого дітища. «Це твір, у якому поєднано декілька стилів: художній і науковий тексти, листи, документи. Моїм завданням було створити все-таки художній образ потужної, неординарної актриси, цікавої жінки. Її називали першою актрисою українського радянського кіно та театру», – сказала пані Наталія. Вона повідала й про те, що режисерів Голлівуду вразило виконання Наталією Ужвій ролі Олени Костюк у фільмі «Райдуга». Так Радянський Союз завдяки волинянці отримав перший «Оскар» (тоді – премія Американської академії кіномистецтва).   

презентаціяпрезентація

Також авторка книги "Ужвій. У піжмурки з долею" зазначила, що грою Наталії Ужвій захоплювався президент США Франклін Рузвельт: «Президент Рузвельт, дивлячись фільм, виділив геніальне виконання ролі Наталією Ужвій. Він сказав: “Видно, що ця жінка відчула всю біль війни, всю біль втрат, що змогла настільки правдиво передати образ Олени Костюк».

презентація

 На завершення свого спічу гостя прочитала уривок із книжки: «Те, що дали мені батьки, завжди залишилося зі мною, як і рідна Волинь – земля, пронизана лісовими піснями, джерельним сріблом озер. Де б не мешкала наша родина, куди б не заводили мене життєві дороги, на яких перехрестях долі я б не опинилася, завжди знала – є куди повернутися, зі мною завжди є моя мала батьківщина». Пані Наталія зауважила, що їй дуже приємно, що презентація книжки відбувається саме на Волині й у присутності стількох молодих людей.  

презентація

Видавець Юрій Красовицький похвалив ВНУ імені Лесі Українки і назвав Університет книжковим: «Це не просто красиві слова, адже у вас видають книжки! Нещодавно вийшло Повне академічне зібрання творів Лесі Українки. Ми живемо в цікавий період, бо нам доводиться проживати історію та відкривати заново ті події, які відбувалися 100–200 років тому. З’являються нові персонажі, про яких спеціально забула радянська влада, з’являється нове розуміння про тих, кого ми знали. Усі творці, які жили в Радянському Союзі, повинні були знайти варіант співпраці з владою. Ця книга стоїть в ряду відкриттів. Вона про те, як людина змогла зробити достойний вибір під тиском і залишитися великим митцем».  

презентація

Далі слово взяла Ірина Констанкевич, яка подякувала авторці та додала, що її творіння доповнить біографічну прозу української літератури і перелік раніше нерозкритих волинських сторінок. «Я прочитала книгу. Обіцяла, що прочитаю за одну ніч. Але розтягнула цей процес, бо я “смакувала” книгу. По-перше, отримала естетичну насолоду; по-друге – пізнавальну, бо книга спонукала мене. Я додатково отримала інші знання, заглибилася в цю тему. Третій момент – книга спонукає до паралелей із сучасним життям. Вона з’явилася, коли активно обговорювалося питання українського кіно, фінансування законодавчих ініціатив. Напевно, доля послала цю книгу, щоб ми розуміли, що потрібно міцно стояти на засадах нашого національного кіно українською мовою», – сказала Ірина Констанкевич. Вона порекомендувала прочитати книгу всім присутнім.   

презентація

Під час зустрічі з Наталією Колесніченко-Братунь усі охочі мали змогу поспілкуватися з авторкою й отримати відповіді на запитання щодо Наталії Ужвій.   

презентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентаціяпрезентація

 

Відділ інформаційної політики 

25 переглядів

Всі новини

пн вт ср чт пт сб нд
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4