Перейти до основного вмісту
вну

У селі Прилуцьке нагородили переможців Міжнародного конкурсу плакатів «Паралельні біографії: Габріеля Запольська – Леся Українка». Захід відбувся 21-го вересня поблизу маєтку, в якому жила Габріеля Запольська.

Автори плакатів – польські й українські студенти-дизайнери та художники. Тематичною основою для робіт стала творчість Габріели Запольської та Лесі Українки. Загалом журі оцінювало 23 плакати.

На вернісажі були присутні Генеральний консул Республіки Польща в Україні Славомір Місяк, консул Тереза Хрущ, ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось,помічниця ректора Тетяна Роспопа, декан факультету філології та журналістики Лілія Лавринович, доцент кафедри полоністики і перекладу Юлія Васейко, представники Академії мистецтв у Катовіце.

вну

Із вітальним словом до присутніх звернувся Генеральний консул Республіки Польща в Україні Славомір Місяк: «Дякую, що, не зважаючи на погоду, ви сьогодні прийшли. Нам варто зустрічатися і популяризувати такі постаті як Габріела Запольська та Леся Українка».

вну

«Із Волинню пов’язано життя багатьох талановитих людей. Цьогоріч виповнилося 150 років від дня народження Лесі Українки. Приємно, що нам вдалося підготувати повне академічне зібрання творів письменниці. Дуже добре та правильно, що ми розглядаємо життя Лесі Українки паралельно з Габріелою Запольською. Це дає змогу розглядати нашу видатну землячку в контексті європейського цивілізаційного виміру», – розповів ректор Університету Анатолій Цьось. Окрім цього, Анатолій Васильович взяв участь у нагородженні переможців конкурсу.

вну

Виставка і конкурс «Паралельні біографії: Габріела Запольська – Леся Українка» організовані Генеральним консульством РП в Луцьку при співпраці з Академією мистецтв у Катовіце.

 

Відділ інформаційної політики

178 переглядів