![музейники](/sites/default/files/styles/width_862/public/2021-04/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2021-04-22_08-32-33.jpg?itok=Jpw6ymM2)
Практичний складник навчання у закладах вищої освіти має стати основою освітнього процесу. Реалізація такого завдання безпосередньо пов’язана з можливістю залучення до занять студентів досвідчених професіоналів. Саме таке онлайн-спілкування студентів спеціальності 027 «Музеєзнавство, пам’яткознавство» з експертом у галузі інтерпретації, ревіталізації, музеєфікації культурної спадщини, ментором із підтримки культурного менеджменту громад, музеїв і заповідників, експертом із культурної спадщини та туризму Українського культурного фонду, кандидатом історичних наук Оленою Жуковою відбулося 21 квітня.
![музейники](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2021-04-22_08-32-51.jpg)
Заняття на тему «Сучасне музеєзнавство та пам’яткознавство: обираємо професію» охопило низку цікавих й актуальних проблем, які були розглянуті з погляду використання у майбутній професійній діяльності набутих під час навчання компетентностей. Поширення тренду проєктної діяльності в музейній справі; яким може бути сучасний музей; де можна працювати, якщо отримати освіту за цією спеціальністю; як вибудовувати власну освітню траєкторію; музей як складник культурно-креативної індустрії – відповіді на ці й інші питання студенти-музейники отримали під час спілкування з Оленою Жуковою. Як директор науково-методичного центру розвитку музеєзнавства і пам’яткознавства Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія» лекторка розповіла про досвід співпраці з об’єднаними територіальними громадами, музеями та заповідниками у галузі ревіталізації, брендування, інтерпретації, ідентифікації культурної спадщини, спільну з ними проєктну діяльність.
![музейники](/sites/default/files/inline-images/%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_viber_2021-04-22_08-32-23.jpg)
Зустріч стала корисною не лише для студентів. Чимало важливого для себе дізналися й викладачі кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності.
Валентина НАДОЛЬСЬКА,
доцент кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства
та інформаційно-аналітичної діяльності