![журналісти](/sites/default/files/styles/width_862/public/2023-01/1_IMG_7762_watermark_%D0%BF%D0%BD_17102022_232801%20%281%29.jpg?itok=Sm-9cakc)
Міни та вибухонебезпечні предмети забрали й скалічили безліч людських життів. В умовах війни такі загрози лише зростає. Натрапити на небезпечну «іграшку» можна практично скрізь: у лісі, в старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі й навіть на вулицях міст.
Із огляду на події в Україні й аби убезпечити своє життя у понеділок, 17 жовтня, другокурсники-журналісти відвідали навчально-наукову криміналістичну лабораторію на юридичному факультеті Волинського національного університету імені Лесі Українки. Мета дійства – розповісти про правила дій, якщо натрапив на вибухонебезпечні предмети.
![журналісти](/sites/default/files/inline-images/0_IMG_7952_watermark_%D0%BF%D0%BD_17102022_232800.jpg)
У лабораторії криміналістики студенти мали змогу ознайомитися із вибухонебезпечними предметами: мінами, гранатами, саморобними вибухівками тощо. Докладно про все розповів заступник декана юридичного факультету, кандидат юридичних наук, доцент Андрій Гусак.
![журналісти](/sites/default/files/inline-images/5_IMG_7735_watermark_%D0%BF%D0%BD_17102022_231449.jpg)
Зокрема, пан Андрій розказав про сигнальну ракету та систему її роботи. Це піротехнічний засіб сигнального зорового зв’язку для передачі коротких команд, оповіщення, позначення та взаємного впізнавання своїх військ.
![журналісти](/sites/default/files/inline-images/6_IMG_7825_watermark_%D0%BF%D0%BD_17102022_231839.jpg)
Ще один піротехнічний виріб – метелик. Він нагадує петарду з крильцями. Як наголосив Андрій Петрович, сам засіб загрози життю не несе, але може залишити калікою назавжди.
![журналісти](/sites/default/files/inline-images/6_IMG_7837_watermark_%D0%BF%D0%BD_17102022_233318.jpg)
Кожна вибухівка має свій термін дії. В умовах війни ворог невпинно проводить бомбування, вдається до ракетних й інших типів обстрілу, через що можна натрапити на боєприпаси, що не здетонували.
![журналісти](/sites/default/files/inline-images/7_IMG_7942_watermark_%D0%BF%D0%BD_17102022_232633.jpg)
Роблячи відступ від основної теми, Андрій Гусак коротко розповів про правила поводження при ДТП; як студенти юридичного факультету виконують лабораторні роботи, зокрема огляд місця дорожньо-транспортної пригоди, дактилоскопію (зняття відбитків пальців), підробку документів і грошей.
![журналістика](/sites/default/files/inline-images/8_IMG_7994_watermark_%D0%BF%D0%BD_17102022_232939.jpg)
Підсумовуючи, пан Андрій наголосив на основних правилах безпеки, якщо натрапили на підозрілі предмети:
– у жодному разі не торкатися знахідок і не дозволяти робити це іншим;
– не переміщувати вибухонебезпечні предмети;
– обов’язково повідомити про знахідку підрозділи ДСНС або поліції;
– у жодному разі не проникати на території з вказівником «Заміновано».
![журналісти](/sites/default/files/inline-images/9_IMG_7846_watermark_%D0%BF%D0%BD_17102022_231843.jpg)
Невиконання правил може коштувати життя. Потрібно бути максимально обережним й уважним!
Наталія ХАРЧУК