![геофак](/sites/default/files/styles/width_862/public/2022-12/thumbnail_20221214_102142.jpg?itok=O_QekG1b)
14 грудня на географічному факультеті відбулася зустріч із керівником Волинської обласної правозахисної громадської організації «Асоціація місцевого розвитку “Велесˮ», головою Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми Віктором Вальчуком.
![геофак](/sites/default/files/inline-images/thumbnail_20221214_114320.jpg)
Під час розмови ознайомилися з історією зародження міжнародної акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» (щорічно 25 листопада – 10 грудня) й основними завданнями цієї кампанії. Дізналися, що 90 % постраждалих від гендерно зумовленого насильства – жінки. Окрім того, поспілкувалися про так званий «синдромом побитих жінок» (інша назва – «синдром жертви»), цикл насильства та його основні фази.
![геофак](/sites/default/files/inline-images/thumbnail_20221214_102607.jpg)
Віктор Вальчук докладно пояснив відмінності між чотирма видами домашнього насильства: фізичне, психологічне, сексуальне й економічне. Окрім того, спікер ознайомив студентство зі спеціальними заходами протидії домашньому насильству. Окрему увагу приділили законодавчій базі, окреслили нововведення, зумовлені ратифікацією Україною Стамбульської конвенції.
![геофак](/sites/default/files/inline-images/IMG_20221228_102518_618.jpg)
Також поспілкувалися зі студентами на тему протидії торгівлі людьми в умовах воєнного стану. Зокрема, Віктор Вальчук схарактеризував хто може опинитися в групі ризику, особливо в умовах сучасних міграцій населення України під час війни. Продемонстрував вебресурси, на яких можна перевірити ліцензію організацій, а також де пройти інтерактивний квест щодо пошуку роботи і перевірити свої можливості протидіяти шахрайству. Насамкінець звернули увагу на українські та міжнародні гарячі лінії, чат-боти тощо.
Валентина СТЕЛЬМАХ,
заступник декана географічного
факультету з виховної роботи