![Town](/sites/default/files/styles/width_862/public/2022-10/DSC_0030%20%281%29.jpg?itok=E5lva0ZE)
21 жовтня відбулася міжнародна конференція за проєктом «Town and Gown 2.0: strategic cooperation between city and university in Visegrad Group and Ukraine». Крім представників ВНУ імені Лесі Українки, НУ «Острозька академія» та Національного університету водного господарства та природокористування у заході взяли участі науковці з Люблінського католицького університету Івана Павла ІІ (Республіка Польща), Європейського університету Віадріна у Франкфурті-на-Одері (Німеччина) й інших ЗВО.
![town](/sites/default/files/inline-images/DSC_0052.jpg)
![Town](/sites/default/files/inline-images/DSC_0153.jpg)
![town](/sites/default/files/inline-images/DSC_0013.jpg)
Конференція була присвячена презентаціям і доповідям щодо стратегій розвитку співпраці між містом й університетами в Острозі, Луцьку та Рівному на основі обміну досвідом країн Вишеградської групи. Експертні доповіді складалися з таких питань: інноваційний розвиток академічних міст і вплив освіти на регіональний розвиток; реалізація ідеї академічного міста через розвиток інфраструктури міста для комфортного навчання студентів і функціонування університетів; перетворення міста на інноваційний простір, у якому генеруються нові ідеї й наукові проєкти; створення нових інституцій, які втілюють взаємодію міста й університету та спрямовані на взаємний розвиток (технопарки, інноваційні центри, креативні кластери); популяризація міста як академічного середовища для залучення творчих людей до навчання та проведення наукових досліджень; співпраця між містом й університетом для перетворення міста на безпечне середовище життя з метою соціального, економічного та культурного розвитку.
![Town](/sites/default/files/inline-images/DSC_0016.jpg)
![Town](/sites/default/files/inline-images/DSC_0044.jpg)
Конференція та хакатон стали завершальними заходами проєкту, на яких були презентовані результати, а також закладені основи для продовження реалізації результатів проєкту після його завершення.
![Town](/sites/default/files/inline-images/DSC_0150.jpg)
Інформацію про проєкт і корисні матеріали ви можете знайти за посиланням https://v4pro.oa.edu.ua.
Владислав КОЛОМЕЧЮК,
начальник відділу міжнародних зв’язків