Представники ВНУ імені Лесі Українки взяли участь у робочій зустрічі з директором КП «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради Анатолієм Капустюком, заступником голови Волинської обласної ради Григорієм Пустовітом, начальником Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександром Кралюком, депутатом обласної ради, головою постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів Юрієм Ройком.
Університетську делегацію очолив ректор Анатолій Цьось. На зустрічі були присутні керівник проєкту, доцент кафедри геодезії, землевпорядкування та кадастру Володимир Радзій; доцент кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук Лариса Коцун; доцент кафедри геодезії, землевпорядкування та кадастру Олександр Мельник; завідувач кафедри зоології професор Катерина Сухомлін.
Основна мета зустрічі – презентація й обговорення висновків Мінекології щодо звіту КП «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради з оцінки впливу на довкілля планової діяльності видобування торфу на родовищі «Коза-Березина» Камінь-Каширського району Волинської області.
Крім цього, очільник «Волиньприродресурсу» подякував науковцям Лесиного університету за допомогу в підготовці звіту про вплив на довкілля родовища торфу «Коза-Березина». «Нам би не вдалося підготувати звіт без робіт, які виконали науковці. Без науки жодне підприємство, його діяльність просто неможлива», – сказав Анатолій Капустюк й анонсував, що наступного року підприємство активно співпрацюватиме з Університетом.
На замовлення КП «Волиньприродресурс» науковці ВНУ імені Лесі Українки виконали науково-дослідну роботу «Польові дослідження флори, фауни та біорізноманіття, оселищ, міграція на території планованої діяльності “Видобування торфу на родовищі «Коза-Березина»”». Проведено оцінку еколого-географічних особливостей території планованої діяльності, польові дослідження видового біорізноманіття флори та фауни в районі планованої діяльності на родовищі торфу «Коза-Березина» у районі села Серхів, села Галузія Камінь-Каширського району Волинської області.
Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт зазначив, що потенціал закладів вищої освіти затребуваний і повинен використовуватися з користю для громади.
Під час свого виступу доцент кафедри геодезії, землевпорядкування та кадастру Володимир Радзій нагадав усім присутнім, що Університет і комунальне підприємство нещодавно підписали меморандум про співпрацю, а вже через кілька місяців – практична реалізація задумів і планів.
Науковець розповів про специфіку робіт, які проводили представники ВНУ імені Лесі Українки. Зокрема, доцент кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук Лариса Коцун і завідувач кафедри зоології професор Катерина Сухомлін досліджували флору та фауну. Доповідач разом із доцентом кафедри геодезії, землевпорядкування та кадастру Олександром Мельником працювали над оцінкою ландшафтів, природно-територіальних комплексів і спробували долучити дані дистанційного зондування. «У полі ми оцінили флору та фауну, а камерально, за допомогою доступних даних дистанційного зондування, отримали оцінку якісних характеристик ландшафтів. Це дало нам змогу відкартографувати ландшафт, на якому здійснюватиметься розробка торфовища», – розповів Володимир Радзій. За словами керівника проєкту, це дає можливість у подальшому здійснювати моніторингові дослідження та відстежувати зміни ландшафту до і після видобування.
Ректор подякував усім присутнім за високу оцінку роботи представників ВНУ імені Лесі Українки. «Підтвердження міністерства – це доказ, що наші фахівці спроможні якісно виконувати такі проєкти», – сказав Анатолій Цьось.
Ректор додав, що на даному етапі розвитку суспільства Університет повинен бути не лише структурою, яка здійснює підготовку спеціалістів, а й має використовувати свій кадровий потенціал. «Ми маємо кадри, які можемо використовувати для вдосконалення різних ділянок нашого господарства. Цінність Університету в тому, що можна зробити будь-яку робочу групу, яка виконає серйозні завдання. Тому я дякую своїм колегам за хорошу роботу, а всім іншим – за підтримку та віру в наші сили», – резюмував очільник Університету.
Відділ інформаційної політики