Перейти до основного вмісту
договір

Делегація Волинського національного університету імені Лесі Українки на чолі з ректором Анатолієм Цьосем відвідала Польщу. Упродовж 18–19 листопада Лесині люди провели низку зустрічей із польськими колегами, за результатами яких вдалося домовитися про конкретні шляхи співпраці.

До складу делегації увійшли ректор Анатолій Цьось, проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Лариса Засєкіна, завідувач кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Сергій Романов.

договірдоговір

18-го листопада представники ВНУ імені Лесі Українки перебували у Кракові. Там вдалося досягнути домовленості щодо співпраці з Ягеллонським університетом. Спочатку Лесині люди зустрілися із представниками студії польсько-українських відносин і їхнім керівником Аліцією Новак, поспілкувалися про особливості навчання студентів, підготовку українсько-польських видань і проведення наукових досліджень.

договір

Після цього відбулася зустріч із деканом факультету міжнародних і політичних досліджень Павелом Лаідлером і заступником декана з навчального процесу Євою Тройнар. Під час спілкування ректор ВНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось виявив зацікавленість у співпраці з факультетом, зокрема щодо реалізації програми «Подвійний диплом». «Співробітництво повинне бути вигідним для двох сторін. Вірю, що в нас усе вийде», – заявив Анатолій Цьось.

договір

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Лариса Засєкіна закцентувала увагу на можливості співробітництва в напрямі академічної мобільності та спільної участі у міжнародних конкурсах і проєктах. Проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик розповів про особливості навчального процесу у ВНУ імені Лесі Українки, зокрема про популярність полоністики в Лесиному університету.

Павел Лаідлер висловив переконання, що співпраця не завершиться підписанням угод, а буде реалізована в реальних справах. На його думку, маємо можливості для конструктивного співробітництва у різних напрямах і на різних факультетах. «Можна щороку підписувати сотні угод, але не реалізовувати їх. Ми налаштовані на конкретну співпрацю», – заявив декан факультету міжнародних і політичних досліджень.

Згодом делегація ВНУ імені Лесі Українки вирушила до Педагогічного університету імені Комісії національної освіти в Кракові, де поспілкувалася з директором Інституту наук про безпеку, професором Ольгою Васютою. Вона розповіла про власний науковий і педагогічний досвід у напрямі державної безпеки, а також подарувала низку польських фахових видань Університету імені Лесі Українки.

договір

Натомість Анатолій Цьось подякував Ользі Васюті за конструктивну співпрацю з факультетом міжнародних відносин і запевнив, що вона буде лише зміцнюватися.

договір

19-го листопада делегація ВНУ імені Лесі Українки вирушила у Люблін. Там Лесині люди ознайомилися з роботою Люблінського науково-технологічного парку. Зауважимо, що представники науково-дослідної установи й Університет імені Лесі Українки співпрацюють у межах проєкту «T&G 2.0».

договірдоговірдоговірдоговір

Важливих домовленостей було досягнуто і з Університетом Марії Кюрі-Склодовської. Ректор закладу Радослав Добровольський розповів про те, що університет має хороший досвід співпраці з українськими ЗВО. «У вашому й нашому університеті новообрані ректори. Це можливість зробити нові відкриття й активізувати співпрацю, робити її більш дієвою у всіх напрямах. Сподіваємося, що пандемія завершиться і матимемо змогу співпрацювати офлайн», – заявив Радослав Добровольський.

договірдоговір

Анатолій Цьось зауважив: «Хочеться, щоб ми активізували співпрацю у наукових дослідженнях, академічній мобільності, спорті, культурі й інших напрямах. Коли всі стоять – треба бігти. Незважаючи на пандемію, потрібно розвиватися і формувати конкурентні переваги». Також ректор запросив Радослава Добровольського відвідати Університет імені Лесі Українки.

договірдоговір


Окрім цього, в Любліні відбулося підписання угоди про співпрацю ВНУ імені Лесі Українки та Люблінського католицького університету. Ректор Анатолій Цьось зустрівся і з керівництвом Вищої школи економіки та інновацій. Присутнім вдалося домовитися про співпрацю у напрямі академічної мобільності, реалізації спільних міжнародних проєктів, наукових досліджень тощо.

договірдоговір

Відділ інформаційної політики

187 переглядів