
Упродовж 5–11 серпня 2023 року відбувався XIV Всеукраїнський зліт юних туристів-краєзнавців. Команда Волинської області підготовку до крос-походу розпочала заздалегідь.

У межах співпраці між ВНУ імені Лесі Українки та Комунальним закладом «Волинський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Волинської обласної ради» заняття для юних туристів-краєзнавців провів кандидат геологічних наук, доцент кафедри фізичної географії Олександр Вовк. Дійство відбулося 13 червня.


Так, на станції «Геологія» потрібно описати відслонення, відібрати зразки гірських порід, уміти користуватися гірничим компасом, відповісти на тестові питання з теорії, макроскопічно діагностувати мінерали та гірські породи. Мінерали треба діагностувати за властивостями, а не просто запам’ятати конкретні зразки. Потрібно самому відчути вагу галеніту, провести гематитом по фарфоровій пластинці, подряпати піритом скло, провести реакцію кальциту із соляною кислотою тощо. Для цього й існує спеціально обладнана аудиторія, в якій займаються студенти, а того дня – і юні туристи-краєзнавці.



Підбиваючи підсумки всеукраїнського зльоту, команда Волинської області посіла загальне друге місце у творчих майстернях, восьме – у конкурсній програмі й четверте – у крос-поході. Старшим суддею з геології був доцент кафедри фізичної географії ВНУ імені Лесі Українки Олександр Вовк. У творчих майстернях волиняни посіли перше місце з географії, поділили перше з геології і вибороли призові місця з екології, історії, етнографії й археології.

Олександр ВОВК,
доцент кафедри фізичної географії