Перейти до основного вмісту
Леся

15 вересня в Музеї сучасного українського мистецтва відбулось урочисте вручення IV літературної премії імені Івана Корсака. Лауреаткою премії стала Зірка Мензатюк, відома казкарка та журналістка з Буковини. Перемогу їй принесла повість для підлітків під назвою «Як я руйнувала імперію».

Гостями урочистої події також стало керівництво та викладачі Волинського національного університету імені Лесі Українки, зокрема проректор з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна та проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик.

Захід не випадково відбувся 15 вересня, адже цього дня письменник Іван Корсак мав би відзначати свій 75-й ювілей. Зі словами шани та вдячності виступили члени сім’ї письменника, друзі, колеги та представники влади.

На початку заходу Віктор Корсак, голова ради директорів компанії VolWest Group, доктор економічних наук, кандидат медичних наук, фундатор МСУМК, розповів гостям про історію премії: «Була створена фундація, журі, яке щороку визначає найкращий роман. Сьогодні ми знову вручимо премію в розмірі 50 тисяч, вручимо медаль, грамоту. Усе це зроблено в пам’ять про Івана Корсака, а також аби стимулювати українських письменників створювати історичні романи».

Із вітальними словами до присутніх звернулася Ірина Констанкевич, народний депутат, професор кафедри української літератури: «Мені особливо зворушливо і радісно сьогодні бути з вами. Цей день символічний, адже це день народження Івана Феодосійовича Корсака. Я вже написала пост, наскільки він був важливий для Волині й України. І з кожним роком я все більше і більше усвідомлюю цю важливість».

Леся

Микола Кучерепа, професор кафедри історії України та археології, теж поділився спогадами про Івана Корсака: «Я мав щастя, що доля звела мене з Іваном Корсаком. Ми навіть подружилися… Він вишукував забуті імена і давав їх читачеві. Я пам’ятаю, як він шукав матеріали. В Австралію, Канаду, США писав листи, перекладав англомовні тексти. Творив він дуже добре і по життю був простою людиною… Вікторові Корсаку бажаю довгих років життя, щоб ця премія не згасла, щоб щороку ми мали нових лауреатів із хорошими книгами».

Леся

Вікторія Головей, завідувач кафедри культурології, звернулась із вітальним словом до організаторів і гостей премії: «Дуже приємно бути тут присутньою, адже ми добрі друзі музею, те, що зараз називають “стейкхолдери”. Але насправді мені здається, те, що відбувається сьогодні, має дуже важливе символічне значення… Немає справжньої незалежності без високого рівня духовності, без моралі, без історичної пам’яті. Немає

справжньої незалежності без еліти… Родина Корсаків відроджує кращі традиції української еліти, тієї, яку мали історично, тієї, якою пишалися...»

Хочемо нагадати, що першим лауреатом став письменник, публіцист, філософ, заслужений діяч науки і техніки України Петро Кралюк, який, до речі, є випускником ВНУ імені Лесі Українки. Другим – український письменник, прозаїк, поет, критик, есеїст Микола Суховецький із Одещини. Третім – сучасний український письменник, редактор літературних антологій, відомий блогер і політичний оглядач Юрій Винничук.

Відеоматеріал від 12 каналу

Відділ інформаційної політики

 

69 переглядів