![смаль](/sites/default/files/styles/width_862/public/2021-11/%D1%81%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BA%D1%8B%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C.jpg?itok=FbPLQ9h_)
9 листопада відбулася онлайн-зустріч студентів і викладачів факультету філології та журналістики з письменницею Юлією Смаль. Було цікаво дізнатися про Луцьк у її творчій долі, роль «Пласту», освіту письменниці у природничій галузі та науковий ступінь кандидата філологічних наук. Юлія Смаль емоційно-натхненно поділилася спогадами про свій шлях до літератури, секретами творчості, здобутками й амбітними планами. Пізнавальною була розповідь про літературу для дітей, екокритику, письменницькі конкурси та співпрацю з видавництвами.
Декан факультету філології та журналістики Лілія Лавринович, коментуючи зустріч із письменницею, зауважила, що Юлія Смаль – людина надзвичайно цікавого досвіду, адже від неї можна дізнатися про те, як жити українцям у Китаї, про те, як твориться оригінальна книжка для дітей (причому фахово – як автор і дослідник дитячої книжки), про те, як воно – бути ботом і чому може навчити українська скаутська організація «Пласт».
![смаль](/sites/default/files/inline-images/%D1%81%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C12.jpg)
Узагалі теми спілкування були розмаїтими: сучасний літературний процес і літературна критика, літературне краєзнавство, масова література та її жанри, різдвяне оповідання / казка і т. ін. У дружній атмосфері студенти факультету філології та журналістики мали змогу поставити питання і про псевдонім, і про організацію часу, і чи легко сьогодні бути українським письменником…
![смаль](/sites/default/files/inline-images/%D1%81%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C1234.jpg)
Викладачі кафедри української літератури Олена Маланій, Вікторія Сірук, Ольга Яблонська та Віктор Яручик підтримали розмову про специфіку вивчення української літератури в НУШ, роль літератури у формуванні позитивного мислення, потребу навчатися впродовж усього життя. Доцент Вікторія Сірук зауважила, що творча онлайн-зустріч із письменницею Юлією Смаль зацікавила розмовами про натхнення для творчості, читацькі інтереси, пізнавальні твори для дітей, вплив соціальних мереж на письменницький досвід, дискусіями з приводу ролі сучасної критики, «дорослих» тем у дитячій літературі, змістового наповнення навчальних програм із української літератури.
![смаль](/sites/default/files/inline-images/%D1%81%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C123.jpg)
Із приємністю було наголошено, що дисертація Юлії Куманської (а це автонім Юлії Смаль) виконана на кафедрі української літератури. Науковий керівник – Ольга Яблонська, яка й модерувала зустріч.
Ольга ЯБЛОНСЬКА,
професор кафедри української літератури