Перейти до основного вмісту

На факультеті інформаційних систем і математики знову незабутня зустріч

математики

26 листопада студенти факультету інформаційних  технологій і математики мали змогу online поспілкуватися з цікавою людиною, педагогом-математиком із 30-річним стажем роботи зі школярами, вчителем вищої категорії КЗ «Луцької загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 2 Луцької міської ради Волинської області» Людмилою Щирбою. 

Уже понад 6 років ця школа працює за програмою науково-педагогічного проєкту «Інтелект України», що була розроблена харківськими науковцями. Її науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Харківського національного педагогічного університету імені І. С. Сковороди Ірина Гавриш. 

Програма була розроблена так, щоб, зважаючи на вікові особливості учнів, підвищити їхній інтерес до навчання загалом і до вивчення математики зокрема. Пані Людмила цьогоріч визнана педагогом-тренером для вчителів математики 5-х класів, що працюють чи планують працювати за навчальною програмою «Математика» науково-педагогічного проєкту «Інтелект України». 

Педагог ознайомила присутніх із нормативною базою викладання математики у проєкті. Закцентувала на педагогічних технологіях, що становлять науково-методичне підґрунтя проєкту. Виклала основні принципи навчання математики за цією програмою. Роз’яснила навчально-методичний інструментарій, тобто форми, методи та засоби навчання математики за цими новітніми технологіями. 

Вказала на особливості викладання математики в проєкті, як-от: алгоритмізація процесу формування знань, умінь і навичок; посилення прикладної спрямованості навчання; тісні міжпредметні зв’язки; вивчення історії математики, STEM-освіта. 

Педагог розповіла про відмінності програми «Інтелект України» від традиційних програм із математики у 5 і 6 класах. Зазначила, що один із результатів навчання за цією програмою – швидка адаптація й ефективне засвоєння школярами нового навчального матеріалу. 

Доступність і чіткість поставлених завдань у друкованих зошитах, тобто наочність матеріалу, дає змогу проводити заняття з математики на високому науковому рівні й у достатньо швидкому темпі. 

У межах цієї навчальної програми на уроках використовують інноваційні навчальні технології, а також нестандартні форми роботи. Зокрема, діти на заняттях переглядають відеосюжети, мультфільми, танцюють і співають українські пісні, як релакс – декілька хвилин слухають плескіт води, шелест листочків, а також музичні композиції, що зумовлює різностороннє виховання молодого покоління, націлює на позитивне ставлення до життя, прищеплює любов не тільки до математики, але й до мистецтва. Саме це оптимізує вивчення математики та навчальних процес загалом. 

На зустрічі було понад 30 студентів. Розмова пройшла у надзвичайній атмосфері новизни. Альтернативні методи навчання математики неабияк зацікавили студентів. ФІТіМівці щиро подякували педагогові за захопливу розмову! 

 

доцент кафедри теорії функцій

та методики навчання математики

Ніна Падалко

 

 

54 переглядів

Всі новини

нд пн вт ср чт пт сб
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6