Перейти до основного вмісту
зустріч

Відомий український літературознавець, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України, доктор філологічних наук, академік НАН України Микола Жулинський відвідав Волинський національний університет імені Лесі Українки. Візит відбувся 3 вересня на базі факультету філології та журналістики.

Микола Григорович зустрівся та поспілкувався зі студентами-україністами. Послухати лекцію прийшли і ректор Університету Анатолій Цьось, проректор з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна, проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик, декан факультету філології та журналістики Лілія Лавринович, завідувач кафедри української літератури Віктор Яручик і викладачі факультету.

Суспільство

Микола Жулинський поговорив зі студентами про постать Лесі Українки, її творчість і вклад Волинського національного університету імені Лесі Українки у популяризацію літературного доробку патронеси.

«В Інституті літератури імені Тараса Шевченка НАН України зберігається майже вся рукописна спадщина Лесі Українки. Нам дуже приємно, що в Університеті реалізували важливий проєкт – видання повного академічного зібрання творів письменниці», – поділився гість.

Суспільство

Також Микола Жулинський сказав студентам, що вони можуть гордитися, що навчаються на волинській землі, де жила, працювала, черпала натхнення Леся Українка, й у закладі вищої освіти, патронесою якого є літераторка.

Ректор Анатолій Цьось подякував Миколі Григоровичу за його допомогу Університету та сприяння в усіх його починаннях: «Я дуже захоплююся Вашою особистістю. І дуже радий, що Ви до нас завітали. Щиро сподіваюся на подальшу співпрацю та Вашу підтримку нашого Університету імені Лесі Українки».

Суспільство

Декан факультету філології та журналістики Лілія Лавринович зізналася, що раніше не була знайома з Миколою Григоровичем особисто, але навчалася за його книгами. «Мені дуже приємно усвідомлювати, що стою поруч із людиною, яка свого часу привезла в Україну практично всю забуту або заборонену спадщину української літератури і це дало потужний ривок для того, щоб історія української літератури зазвучала по-новому. Ми вдячні Вам за це і за те, що Ви завжди з нами», – сказала Лілія Богданівна після лекції.

зустрічзустрічзустрічзустрічзустріч

 

Відділ інформаційної політики

1 перегляд