![саміт](/sites/default/files/styles/width_862/public/2023-04/IMG_0205.jpg?itok=EUEs5cie)
Представники Волинського національного університету імені Лесі Українки взяли участь у волонтерському саміті «Взаємодія волонтерів – опора України». Це, зокрема, ректор Анатолій Цьось, проректор з навчально-виховної роботи та комунікації Наталія Благовірна, викладачі й студенти, які дотичні до волонтерського руху. На волонтерському з’їзді також були присутні народні депутати Ірина Констанкевич й Олег Синютка, представники місцевої влади, волонтери з Луцька та Волинської області.
Розпочався захід зі спільної молитви всіх учасників за перемогу України та вшанування пам’яті загиблих Героїв хвилиною мовчання.
![саміт](/sites/default/files/inline-images/IMG_0201.jpg)
Із вітальними словами до присутніх звернулися представники влади та громадські діячі, зокрема й Анатолій Цьось. «Ми формуємо Університет не тільки ізольованою структурою, яка займається навчанням і наукою, а як центр освіти, культури та волонтерства. Дуже приємно, що третина присутніх тут – наші студенти, викладачі. Це показує, що Університет – у системі волонтерського руху. Волонтерство – певна системна робота усього суспільства. Якщо говорити про волонтерство в освітніх закладах, то є ще одна дуже важлива сторона – виховний складник. Так формується патріотична особистість. Це надзвичайно важливо для нашої перемоги та розвитку країни», – сказав Анатолій Васильович.
![саміт](/sites/default/files/inline-images/IMG_0320.jpg)
Опісля відбулося спілкування щодо окремих питань. Зокрема, під час обговорення теми «Виклики та Перемоги 2023 року. Роль волонтерів у збереженні територіальної цілісності України» одним зі спікерів був Анатолій Цьось, який докладно розповів про волонтерську роботу Лесиних людей.
![саміт](/sites/default/files/inline-images/IMG_0314.jpg)
Анатолій Васильович зазначив, що освітні установи в системі волонтерського руху відіграють важливу роль, бо не лише забезпечують певний вид діяльності, а й формують патріотичні риси. Крім того, ректор розповів про різні напрями волонтерства. Один із них – виготовлення препаратів і приладів, враховуючи науковий потенціал Університету. Це, на думку очільника ЗВО, надважливо. Прикладом такої діяльності ректор назвав виготовлення зарядних пристроїв на базі сонячних панелей у Навчально-науковому фізико-технологічному інституті та 50 видів мазей на базі факультету хімії, екології та фармації.
![саміт](/sites/default/files/inline-images/IMG_0340.jpg)
Другий важливий напрям – робота з тимчасово переміщеними особами, особливо з їхніми дітьми, яка відбувалася в «Клубі родинного дозвілля» на базі факультету педагогічної освіти та соціальної роботи й факультету фізичної культури, спорту та здоров’я, «Розмовний клуб української мови» на факультеті філології та журналістики, співпраця з міжнародними фондами стосовно обладнання місць для проживання студентів із тимчасово окупованих територій.
Працюють представники Університету й у напрямі підготовки населення. Йдеться про курси володіння зброєю в мультимедійному тирі на юридичному факультеті.
![саміт](/sites/default/files/inline-images/IMG_0333.jpg)
Особливо ректор відзначив студентський актив. «Вони постійно долучаються до волонтерської роботи. Одну з чотирьох станцій Starlink, які Університет передав для військових, придбали студенти. Вони організовують різноманітні благодійні спортивні й інші заходи для збору коштів військовим», – розповів Анатолій Цьось.
Очільник Університету подякував волонтерським організаціям, із якими доводилося співпрацювати, та зазначив, що тільки спільними зусиллями український народ зможе здолати ворога.
![саміт](/sites/default/files/inline-images/IMG_0211.jpg)
![саміт](/sites/default/files/inline-images/IMG_0249.jpg)
![саміт](/sites/default/files/inline-images/IMG_0280.jpg)
![саміт](/sites/default/files/inline-images/IMG_0323.jpg)
![саміт](/sites/default/files/inline-images/IMG_0315.jpg)
![саміт](/sites/default/files/inline-images/IMG_0345_0.jpg)
![саміт](/sites/default/files/inline-images/IMG_0336.jpg)
![саміт](/sites/default/files/inline-images/IMG_0348.jpg)
Відділ інформаційної політики