Перейти до основного вмісту
перець

У селі Липне 12-го вересня відбувся п’ятий патріотичний фестиваль «Криївка Перця». 

Захід названий на честь одного з останніх провідників УПА Василя Чепелюка (псевдонім «Перець»). Цікаво, що поруч із місцем проведення фестивалю розташована криївка Перця, тож локацію дійства обрали не випадково. 

Під час урочистого відкриття заходу слово мав ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось: «Дякую, що ви бережете славну історію нашого народу, подвиги, які є важливим чинником виховання молоді». Окрім цього, очільник закладу вищої освіти розповів, що саме в селі Липне народився проректор з навчальної роботи та рекрутації ВНУ імені Лесі Українки, професор Юрій Громик.  

пресухапресуха

Після цього слово надали Юрієві Васильовичу. «Належу до людей тутешніх не тільки за місцем народження, а й за симпатією до цього краю та місцевих жителів. Тут пам’ятають славні та трагічні сторінки нашої історії, тут зберігають і плекають традиційну духовну культуру. Дуже гарно, що на славній Цуманщині шанують традиції та повстанський рух», – зауважив він.  

пресуха

Про важливість національно-патріотичного виховання та шанування історії говорила народний депутат України, член Наглядової ради Університету Ірина Констанкевич. «Історичну пам’ять про минуле треба зберігати, плекати для того, щоб вона робила нас сильнішими перед непростими випробуваннями, що чекають у майбутньому», – заявила вона.  

пресухапресуха

Під час фестивалю лунали повстанські пісні та був відтворений бій воїнів УПА і німецьких загарбників.  

Гостей частували стравами народної кухні. Після завершення основної програми запалили ватру. 

пресуха

До організації дійства долучився і ВНУ імені Лесі Українки – викладачі, працівники та студенти. У концертній програмі взяли участь ансамбль народної пісні «Розмай» та тріо бандуристок «Дивоструни». 

 

Відділ інформаційної політики 

168 переглядів

Всі новини

пн вт ср чт пт сб нд
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3