![книги](/sites/default/files/styles/width_862/public/2024-04/%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_viber_2024-04-24_11-49-37-641-1536x1415.jpg?itok=0VFJMTJ0)
Із нагоди Міжнародного дня книги та авторського права у бібліотеці ВНУ імені Лесі Українки відбувся інформаційний захід «Книга і авторське право у сучасному вимірі». Спікерами виступили доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин та управління проєктами Андрій Бояр і бібліотекарка відділу обслуговування бібліотеки Оксана Миргородська.
Із вітальним словом до присутніх на заході здобувачів освіти та працівників закладу звернулася в. о. директора бібліотеки Університету Оксана Петрик, окресливши важливість дійства в контексті правильного розуміння та дотримання авторського права у сфері науки.
![книги](/sites/default/files/inline-images/%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_viber_2024-04-24_11-57-42-632.jpg)
Професор Андрій Бояр поінформував про суть понять «авторське право» та «плагіат» і як вони регламентовані в Законі України «Про авторське право і суміжні права». Схарактеризував правові підстави для захисту авторських і суміжних прав.
Зокрема, увагу присутніх було закцентовано на аспектах поняття «об’єкт авторського права», що охороняється законом. Схарактеризовано поняття «презумпція авторства» і роз’яснено, за яких саме умов виникає та реалізовується авторське право.
Окремою темою обговорення стало питання вільного використання авторських творів, строків і термінів чинності авторського права, а також права особливого роду (sui generis) на неоригінальні об’єкти, згенеровані комп’ютерною програмою.
У межах положень Закону України «Про вищу освіту» обговорено питання академічного плагіату та самоплагіату й відповідну термінологію.
Оксана Миргородська окреслила інформаційно-стратегічний ресурс бібліотеки як структурного підрозділу, що забезпечує навчальний процес в Університеті. Розповіла про різновиди навчальної літератури, наявної у бібліотечних фондах, навівши конкретні приклади по кожному з них. Окрема увага була приділена працям викладачів закладу. Закцентовано увагу на застосуванні іноземної мови для отримання подвійного диплома.
![книги](/sites/default/files/inline-images/%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_viber_2024-04-24_11-51-32-281-1152x1536.jpg)
На завершення заходу спікери відповіли на усі додаткові запитання, що виникли в присутніх, і підсумували представлену інформацію.
![книги](/sites/default/files/inline-images/thumbnail_%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_viber_2024-04-24_11-59-00-969-768x1165.jpg)
![книги](/sites/default/files/inline-images/%D0%B7%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_viber_2024-04-24_11-56-25-088-1536x1504.jpg)
Оксана ПЕТРИК,
в. о. директора бібліотеки Університету