![екологи](/sites/default/files/styles/width_862/public/2023-04/04.jpg?itok=axefYjfe)
У березні на кафедрі екології та охорони навколишнього середовища відбулося розширене засідання кафедри, під час якого було обговорено питання імплементації та провадження ОПП «Екологія» за першим (бакалаврським) і другим (магістерським) рівнями вищої освіти.
![екологи](/sites/default/files/inline-images/01_2.jpg)
Зокрема, гарант ОПП «Екологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Оксана Цьось представила проєкт програми та навчального плану підготовки бакалавра; висвітлила мету та характеристику освітньої програми; ознайомила присутніх із освітніми компонентами та їх структурно-логічною послідовністю.
В. о. завідувача кафедри Володимир Радзій і гарант ОПП «Екологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти Оксана Музиченко висвітлили питання реалізації освітньо-професійної програми, її структури та змісту.
![екологи](/sites/default/files/inline-images/02_4.jpg)
Під час обговорення ОПП виступили стейкхолдери. Зокрема, директор Національного парку «Цуманська пуща» Віталій Деркач звернув увагу на оволодіння здобувачами освіти компетентностями, які стосуються провадження екологічного інспектування в межах об’єктів природно-заповідного фонду або при проведенні перевірок діяльності суб’єктів господарювання.
![екологи](/sites/default/files/inline-images/03_4.jpg)
Директор ТОВ «Волиньекопромпроект» Олександр Бакараєв закцентував увагу на сучасних викликах, які виникають при провадженні планованої діяльності, та місце еколога в проведенні робіт оцінки впливу на довкілля, екологічної оцінки містобудівної документації та документів стратегічного планування, що повинно бути відображено в освітніх компонентах підготовки фахівця-еколога.
Гарант ОПП «Середня освіта. Біологія, природознавство, здоров’я людини» Лариса Коцун як представник академічної спільноти звернула увагу присутніх на питання уточнення мети ОПП «Екологія» першого рівня вищої освіти та наголосила на конкретизації регіонального аспекту підготовки майбутнього еколога.
![екологи](/sites/default/files/inline-images/05_3.jpg)
До широкого обговорення ОПП «Екологія» долучилися наші партнери з Природничо-гуманітарного університету в м. Сельце (Республіка Польща) – доцент Марія Луговська та професор Тереза Скрайна. Учені звернули увагу на питання гармонізації освітньо-професійної програми та навчального плану підготовки бакалавра за спеціальністю 101 Екологія в наших ЗВО з метою можливого започаткування програми «Подвійний диплом». Також із колегами обговорили наповнення деяких освітніх компонентів, зокрема «Ґрунтознавство та охорона ґрунтів» й «Агроекологія».
![екологи](/sites/default/files/inline-images/06_2.jpg)
Присутні здобувачі освіти запропонували більше звертати увагу на отримання практичних навичок під час теоретичного навчання та навчальних практик.
![екологи](/sites/default/files/inline-images/07_3.jpg)
На завершення учасників засідання було поінформовано про реалізацію наукових проєктів на кафедрі з метою залучення здобувачів освіти до прикладних досліджень й інформування роботодавців щодо можливості наукової співпраці.
Володимир РАДЗІЙ,
в. о. завідувача кафедри екології
та охорони навколишнього середовища