Представники Університету відвідали майстер-клас від Архіву національної пам’яті у Луцьку

29 листопада у Луцьку, в приміщенні Волинського краєзнавчого музею, відбулася презентація освітніх відео про те, як шукати інформацію про своїх репресованих рідних у відкритих архівах репресивних органів СРСР.

Із чого почати пошук? Як звернутися в архів? Що написати в заяві? Чи потрібно збирати стоси паперів для того, щоб побачити кримінально-слідчі справи на своїх близьких? Відповіді на ці й інші запитання надав Ігор Кулик, директор Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті.

Під час розмови доповідач наголосив, наскільки важливим є пошук інформації про своїх репресованих родичів, які підпали під насильницькі політики радянської репресивної машини: розкуркулення, депортацій, заслання у табори чи на спецпоселення за активну громадянську позицію.

Також Ігор Кулик згадав і про співпрацю зі студентами факультету історії, політології та національної безпеки Волинського національного університету імені Лесі Українки. Зокрема, торік 8 грудня під час онлайн-зустрічі доповідач висвітлив низку питань, як-от: як відкриття архівів репресивних органів СРСР впливає на сприйняття історії? Чи багато громадян цікавляться пошуком своїх репресованих рідних? Які завдання ставить перед собою Архів національної пам’яті?

Ігор Кулик – уродженець м. Луцька. 2005 року отримав диплом із відзнакою магістра політології Волинського державного університету імені Лесі Українки.

Іван РУДЯНИН,

фахівець із національно-патріотичного виховання