![Особливості навчання на факультеті міжнародних відносин](/sites/default/files/styles/width_862/public/2022-10/311168009_2923354311292642_2135142206330631124_n.jpg?itok=yEzdGWzS)
Навчальний рік для першокурсників факультету міжнародних відносин розпочався у різних формах. Лекційні заняття відбувались і в укритті, і на свіжому повітрі, і під час екскурсій, і у віртуальному просторі. Розпочала такі нововведення у навчальному процесі кафедра іноземних мов та перекладу.
![Особливості навчання на факультеті міжнародних відносин](/sites/default/files/inline-images/311159935_2923354667959273_8850657538163794622_n.jpg)
Так, доцент Алла Козак організувала для молоді екскурсію книгарнями німецькою мовою. Англомовне заняття-екскурсію «The Sights of Ancient Lutsk» зі студентами МІ-22, МВ-23, МіБ-21 провели в. о. завідувача кафедри іноземних мов та перекладу Олена Круглій і доцент Майя Жулінська. Студенти відвідали Волинський фаховий коледж харчових технологій, що продовжує освітні традиції Луцького колегіуму, заснованого 1608 року; підземелля під монастирем єзуїтів, вежу Чарторийських, оглянули Старе місто.
![Особливості навчання на факультеті міжнародних відносин](/sites/default/files/inline-images/311287383_2923354911292582_6978665316906049784_n.jpg)
![Особливості навчання на факультеті міжнародних відносин](/sites/default/files/inline-images/310274636_2920510828243657_2970186201692573037_n.jpg)
![Особливості навчання на факультеті міжнародних відносин](/sites/default/files/inline-images/310324891_2920510928243647_2707196147132898777_n.jpg)
![Особливості навчання на факультеті міжнародних відносин](/sites/default/files/inline-images/311294898_2920510654910341_3768434939057153184_n.jpg)
![Особливості навчання на факультеті міжнародних відносин](/sites/default/files/inline-images/photo_2022-09-12_11-48-15.jpg)
Із третьокурсниками-туризмознавцями доцент кафедри міжнародних відносин і регіональних студій Галина Копачинська проводила заняття в Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки, завдяки чому студенти не лише насолодилися прекрасним сонячним днем, але й активно попрацювали над питаннями семінару з вибіркової дисципліни «Основи міжнародного туризму». В Луцьку впродовж останнього тижня досить часто лунають тривоги, то ж усі спускалися в укриття і продовжували навчання там. Завідувач кафедри міжнародних відносин і регіональних студій, професор Наталія Коцан організувала віртуальну екскурсію до спаленої російської техніки в м. Києві та на «Волиньполіграф». Доцент цієї ж кафедри Сергій Кулик для студентів першого курсу ОП «Міжнародні відносини» в межах навчальної дисципліни «Міжнародні організації» провів екскурсію до експозиції «Україна. Війна в Європі». Її підготував колектив Українського інституту національної пам’яті й розміщена вона у Волинському краєзнавчому музеї. Тематика виставки демонструє глибинні передумови сучасного російсько-українського протистояння, різні аспекти поточної фази російсько-української війни після повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України 24 лютого 2022 р., а також героїчний спротив українського народу, який тримає Україну в фокусі європейського інтересу. Особливо студентів зацікавили стенди «Кривавий слід Кремля», «Пробні війни», «Міф про братні народи». Відвідали здобувачі освіти й експозицію музею, підготовлену до Дня захисників і захисниць та 80-річчя УПА. Вразили молодь пристрій для друкування агітаційних листівок, відтворення кабінету слідчого НКВС, історичні паралелі щодо боротьби учасників національно-визвольних змагань ХХ ст. із сучасними захисниками України. Зі студентами спілкувалася Леся Бондарук – головний спеціаліст Західного міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті й інші працівники музею.
![Особливості навчання на факультеті міжнародних відносин](/sites/default/files/inline-images/310985288_5592245397530221_1131746992675455855_n.jpg)
![Особливості навчання на факультеті міжнародних відносин](/sites/default/files/inline-images/photo_2022-10-11_17-54-12.jpg)
![Особливості навчання на факультеті міжнародних відносин](/sites/default/files/inline-images/photo_2022-10-12_10-24-24.jpg)
![Особливості навчання на факультеті міжнародних відносин](/sites/default/files/inline-images/photo_2022-10-12_10-25-04.jpg)
Затишок, приємна дружня компанія, незрівнянні волинські смаколики та вишуканий смак гарячої кави – саме такий формат спілкування обрала доцент кафедри міжнародних економічних відносин та управління проєктами Наталія Науменко під час лекції-екскурсії з навчальної компоненти «Стандартизація і сертифікація у міжнародному бізнесі». Вона разом зі студентами ІІ та ІІІ курсів факультету міжнародних відносин відвідала кав’ярню «Золотий дукат», яка гостинно зустріла майбутніх спеціалістів у сфері міжнародного бізнесу. Завдяки щирій господині, прекрасній оповідачці, талановитій бізнес-леді, пані Жанні молодь на дві години опинилися в королівстві кави. Екскурсовод розповіла майбутнім фахівцям у сфері бізнесу про науку виробництва та продажу різноманітних сортів кави, світові й регіональні стандарти якості, кон’юнктуру щодо цього продукту на світових ринках. Від пані Жанни студенти отримали практичні поради у бізнес-плануванні майбутньої власної справи, зі стандартизації та сертифікації кавових напоїв і кондитерських виробів, ознайомилися з торгівлею на умовах франшизи й зрозуміли з якими бізнесовими труднощами стикається франчайзі.
![Особливості навчання на факультеті міжнародних відносин](/sites/default/files/inline-images/310756722_5550613924999131_6326014737186684647_n.jpg)
Враження від таких лекцій неперевершені, а подібні зустрічі – це чудовий приклад поєднати приємну бесіду та розширити свої знання про сучасне бізнес-середовище.
Факультет міжнародних відносин