Перейти до основного вмісту
Журналістсько-редакторський майстер-клас для майбутніх медійників

Уже традиційними стали зустрічі студентів факультету філології та журналістики, які здобувають вищу освіту за освітньо-професійною програмою «Журналістика і міжкультурна комунікація», із успішними журналістами-практиками, редакторами, медіаекспертами. 24 листопада майбутні медійники поспілкувалися з головною редакторкою ІА «ВолиньPost» Іванною Рудишин.

Розпочали з обов’язкових для працівників очолюваного співрозмовницею видання «правил антитрешу»:

· зменшуємо відсоток негативного та трагічного контенту;

· не переступаємо межу, якщо на шальках терезів людські емоції та наш рейтинг;

· не дублюємо на сайті дописи із соцмереж. Допис може стати основою інформприводу, але інформацію обов’язково перевіряємо;

· у заголовках про «треш-новини» регіонального характеру вказуємо локацію;

· несемо відповідальність за написане.

Журналістсько-редакторський майстер-клас для майбутніх медійників

Говорили про специфіку роботи головного редактора, його лідерські якості. Виявилося, що ранок Іванни Рудишин починається не з кави. Натомість головна редакторка ІА «ВолиньPost» обов’язково переглядає матеріали, які розмістили на сайті нічні випускові редактори.

«Найважче в роботі головного редактора, – ділиться досвідом спікерка, – сформувати колектив, який живе роботою. Складно знайти своїх людей. Складно втримати цих людей в умовах регіонального медіаринку».

Серед джерел інформації (це також цікавило майбутніх медійників) досвідчена журналістка виділяє роботу пресслужб (пресрелізи, пресанонси), аналіз соціальних мереж, унікальний контент, власні джерела видання.

Із-поміж порад Іванни Рудишин здобувачам вищої освіти за ОПП «Журналістика і міжкультурна комунікація» закцентуємо увагу на таких: «слухайте й намагайтеся почути все, що вам кажуть у межах навчальної програми», «не живіть у вакуумі», «цікавтеся містом, якщо хочете, щоб воно цікавилось вами; цікавтеся цією країною, якщо хочете, щоб вона цікавилась вами як її громадянином».

Журналістсько-редакторський майстер-клас для майбутніх медійників

Роман Марчук, студент групи Журн-17, одним із перших поділився враженнями: «Зустріч цікава та насичена. І, звичайно, дуже інформативна! Ми почули про особливості роботи головного редактора та журналіста, творче вигорання, стандарти та професійні якості, плюси й мінуси фаху. Попри те, що відповіді на запитання були лаконічними, позбавленими зайвої інформації, це не допомогло повністю задовольнити цікавості студентів, адже час зустрічі був обмежений. Дякую організаторам. Із нетерпінням чекаю нових зустрічей».

Важливо було почути поради досвідченої журналістки й Ользі Юсковець, студентці групи Журн-28. «Гарна ідея – запрошувати журналістів-практиків, – зауважує Ольга. – Часом знімаєш рожеві окуляри, як було сьогодні (але це зовсім не вплинуло на моє бажання працювати у ЗМІ). Журналістські будні лякають (цілодобова робота, відсутність вихідних, відпустки), але водночас й інтригують».

Журналістсько-редакторський майстер-клас для майбутніх медійників

«Онлайн-формат зустрічі не завадив конструктивному діалогу, – стверджує Дмитро Климчук, студент групи Журн-28, і додає: – Майбутні медійники отримали колосальний об’єм інформації, багато практичних порад. Такі зустрічі особливо важливі, адже мотивують журналістів-початківців розвиватися».

 

Наталія ШУЛЬСЬКА,

доцент кафедри соціальних комунікацій;

Руслана ЗІНЧУК,

доцент кафедри української мови

114 переглядів

Всі новини

пн вт ср чт пт сб нд
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2