Перейти до основного вмісту
Завершився Тиждень факультету педагогічної освіти та соціальної роботи

Упродовж 1–5 жовтня в межах Тижня факультету педагогічної освіти та соціальної роботи на базі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти відбувся науково-методичний семінар «Інклюзивне навчання у початковій школі: організація, досвід, вектори успіху». Мета заходу – актуалізація науково-методичного супроводу освіти дітей із особливими освітніми потребами; обговорення актуальних питань інклюзивного навчання у контексті реалізації завдань нової української початкової школи; підвищення професійної компетентності вчителів й інших фахівців, що забезпечують освітньо-корекційний процес в інклюзивному просторі початкової школи; презентація практичного досвіду з використання новітніх технік і прийомів у роботі з учнями та батьками.

Завершився Тиждень факультету педагогічної освіти та соціальної роботи

У роботі семінару взяли участь понад 80 осіб: педагогічні працівники закладів вищої освіти, вчителі-практики початкової школи, організатори інклюзивного навчання у ЗЗСО, спеціалісти відділів освіти, працівники інклюзивно-ресурсних і навчально-реабілітаційних центрів, здобувачі вищої освіти освітнього ступеня бакалавра та магістра спеціальності 016 Спеціальна освіта, а також всі, хто цікавиться проблемами інклюзивної освіти.

Завершився Тиждень факультету педагогічної освіти та соціальної роботи

Серед запрошених гостей – доктор педагогічних наук, професор кафедри комп’ютерних наук Луцького національного технічного університету Юрій Тулашвілі; завідувач кафедри цифрових освітніх технологій ЛНТУ, кандидат педагогічних наук, доцент Віталій Кабак; голова Волинського обласного об’єднання УТОС Світлана Терпелюк; учитель-логопед громадських організацій КЗ «Луцький навчально-реабілітаційний центр Луцької міської ради» Олена Блащук; практичний психолог КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр Луцької міської ради» Світлана Кіндер; учитель географії КЗ «Луцький навчально-реабілітаційний центр Луцької міської ради» Наталія Ройко; вчитель-логопед Крупівського навчально-реабілітаційного центру Волинської області (відокремлене дошкільне відділення «Сонечко») Алла Босюк; учитель-дефектолог Опорного закладу загальної середньої освіти «Любешівський ліцей» Альона Поліщук.

Завершився Тиждень факультету педагогічної освіти та соціальної роботи

Перед початком роботи семінару його учасників і гостей вітали завідувач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, доктор педагогічних наук, професор Ірина Кузава та модератор заходу – кандидат педагогічних наук, доцент Валентина Сергеєва.

Завершився Тиждень факультету педагогічної освіти та соціальної роботи

Лектори семінару висвітлювали у своїх доповідях низку важливих теоретичних і прикладних питань, котрі стосувалися таких проблем: впровадження інклюзії в освітню практику початкової школи; правове забезпечення інклюзивного процесу в початковій школі; інклюзивні класи у ЗЗСО: організаційні аспекти; командоутворювання в інклюзивному процесі початкової школи (організація роботи, повноваження, оплата праці); індивідуальна освітня траєкторія учня молодшого шкільного віку з ООП; урок в інклюзивному класі; корекційно-розвиткові заняття для дітей із ООП у початковій школі; система оцінювання досягнень учнів із ООП у початкових класах; адаптаційне освітнє середовище; ергономізація освітньо-корекційного процесу; взаємодія педагогічного колективу та батьків. Надзвичайно цікавими та змістовними стали доповіді професора Юрія Тулашвілі («Вплив діджиталізації на іклюзивну освіту»), Світлани Терпелюк («Слабозорі діти в інклюзивному класі: роль учителя й асистента»), Світлани Кіндер («Діти з труднощами навчання: інклюзія чи норма») й ін.

Завершився Тиждень факультету педагогічної освіти та соціальної роботи

Творчо й емоційно наповненим видався практичний блок семінару. Учасники заходу мали змогу взяти участь у майстер-класах «Скрайбінг як інструмент візуалізації мислення учнів молодшого шкільного віку з ООП» (Ольга Махновець – асистент учителя, КЗ «Луцький навчально-виховний комплекс № 26 Луцької міської ради Волинської області»), «Навчальна робота у малих групах (моделі кооперативного або ланкового навчання) в інклюзивному класі» (Алла Босюк); презентації практичної розробки на тему «Особливості організації інклюзивного освітнього середовища: принципи універсального дизайну та розумного пристосування, ресурсна кімната» (Олена Блащук) й ін.

Кожен із учасників міг виступити з власною доповіддю, практичною розробкою або взяти участь в обговоренні теоретичних і прикладних презентацій і науковців й студентів, і педагогів-практиків. Атмосфера заходу сприяла щирому, відвертому, незаангажованому спілкуванню, творчій і плідній співпраці.

Окрім того, Тиждень факультету педагогічної освіти та соціальної роботи (27 вересня – 3 жовтня) виявився насиченим різноманітними науковими та культурно-пізнавальними заходами, зокрема організованими та проведеними студентами спеціальності 016 Спеціальна освіта та кафедрою спеціальної та інклюзивної освіти.

Завершився Тиждень факультету педагогічної освіти та соціальної роботи

Так, відбулися вже традиційні для факультетської громади педагогічні читання «Актуальні питання навчання дітей з особливостями психофізичного розвитку в системі спеціальної та інклюзивної освіти». До уваги присутніх були запропоновані такі доповіді студентів-магістрантів групи СО-67 М та студентів-бакалаврів групи СО-25: «Шляхи та умови опанування моральних норм поведінки дітьми молодшого шкільного віку з аутизмом» (Катерина Остапюк), «Моделі формування оптимальної взаємодії команди супроводу та батьків дитини з ООП» (Тетяна Макарчук), «Формування толерантного ставлення до дітей з особливими освітніми потребами» (Анастасія Лахтюк), «Застосування інноваційних логопедичних технологій у корекційній роботі з дітьми із порушеннями мовлення» (Анастасія Лавренчук), «Інтегрований розвиток дітей з інтелектуальними потребами засобами казкотерапії» (Сніжана Сіліч). Педагогічні читання пройшли на досить високому методичному та науковому рівні й викликали у присутніх зацікавлене обговорення.

Не залишила байдужими присутніх і рефлексивна воркшоп-акція «Світ очима незрячих: відчуй життя на дотик». Випробували на собі як живуть і сприймають світ незрячі ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось і відповідальний секретар приймальної комісії Олег Дикий. Слухові, тактильні та вербальні сигнали учасникам акції допомагали ідентифікувати студенти спеціальності 016 Спеціальна освіта. Опісля завідувач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Ірина Кузава й викладачі кафедри презентували оновлену науково-дослідну лабораторію «Організація освітнього простору спеціальності 016 Спеціальна освіта» факультету педагогічної освіти та соціальної роботи.

Завершився Тиждень факультету педагогічної освіти та соціальної роботи

 

Завершився Тиждень факультету педагогічної освіти та соціальної роботи

Ще один важливий захід, що відбувся в інклюзивному хабі «Простір дії» ВНУ імені Лесі Українки – круглий стіл «Якісна інформаційна кампанія для підвищення толерантності щодо дітей з інвалідністю та їх сімей» за участі громадських організацій, що опікуються людьми з інвалідністю, педагогів, науковців кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, студентів, представників органів місцевого самоврядування.

Завершився Тиждень факультету педагогічної освіти та соціальної роботи

 

Завершився Тиждень факультету педагогічної освіти та соціальної роботи

Організатори заходу – ГО «Інклюзивні студії», інклюзивний хаб «Простір дії» Волинського національного університету імені Лесі Українки, Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради. Мета круглого столу – привернути увагу до прав людей із інвалідністю, проблем їхньої соціалізації й адаптації в суспільне життя; проінформувати громадськість про початок реалізації соціального проєкту «Розробка та проведення інтерактивних уроків толерантності із залученням дітей із інвалідністю для школярів міста Луцької ОТГ. Проєкт – один із переможців конкурсу соціальних проєктів у 2021 році, який проводить Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради. Його реалізовуватиме ГО «Інклюзивні студії» в партнерстві з Волинським національним університетом імені Лесі Українки за фінансової підтримки Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради.

До нових зустрічей!

Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти

45 переглядів