![У студентів географічного факультету завершилася навчально природничо-наукова практика з «Метеорології та кліматології»](/sites/default/files/styles/width_862/public/2021-07/1.jpg?itok=69TmMN24)
Упродовж 5–9 липня студенти Гідр-12 ОПП «Гідрологія» і Гео-11 ОПП «Географія» разом із керівником практики, доцентом кафедри фізичної географії Іриною Нетробчук проходили навчальну природничо-наукову практику з «Метеорології та кліматології» на базі практики НПП «Прип’ять−Стохід».
Основне завдання практики − закріпити навички і вміння проводити стаціонарні та маршрутні мікрокліматичні спостереження за погодою та визначити її тип і клас. Цікавим під час практики було проведення вимірювань температури повітря і води, вологості повітря, атмосферного тиску, швидкості й напрямку вітру, освітленості території, а також спостерігати за станом неба на точках спостереження, які були обрані за маршрутом річкою Прип’ять: озеро Люб’язь − урочище Дубки − урочище Муравина − с. Сваловичі − с. Млин – озеро Засвітське Рівненської області.
![Географічний факультет](/sites/default/files/inline-images/13_1.jpg)
![Географічний факультет](/sites/default/files/inline-images/12_4.jpg)
Гідом сплаву на байдарках був начальник відділу екологічної освіти та рекреації парку Віталій Веремчук.
![Географічний факультет](/sites/default/files/inline-images/11_2.jpg)
Крім того, в рамках співпраці з роботодавцями, зокрема Волинським обласним центром із гідрометеорології, студенти мали змогу відвідати метеорологічну станцію «Любешів» та автоматизовану гідрометеорологічну станцію на р. Стохід у Любешеві. Варто відзначити, що на метеостанції «Любешів» встановлені витяжні ґрунтоглибинні термометри, які використовуються для вимірювання температури ґрунту на глибинах від 20 до 320 см.
![У студентів географічного факультету завершилася навчально природничо-наукова практика з «Метеорології та кліматології»](/sites/default/files/inline-images/10_1.jpg)
![У студентів географічного факультету завершилася навчально природничо-наукова практика з «Метеорології та кліматології»](/sites/default/files/inline-images/9_2.jpg)
![У студентів географічного факультету завершилася навчально природничо-наукова практика з «Метеорології та кліматології»](/sites/default/files/inline-images/8_2.jpg)
![У студентів географічного факультету завершилася навчально природничо-наукова практика з «Метеорології та кліматології»](/sites/default/files/inline-images/7_4.jpg)
Також студенти відвідали відділи гідрології та сектор метеорологічних прогнозів Волинського обласного центру з гідрометеорології. Начальник відділу гідрології Любов Жайворонок цікаво розповіла студентам про дослідження окремих елементів гідрологічного режиму річок, зокрема, рівнів і витрат води, перевірки репрезентативності місць спостережень за температурою води й товщиною льоду, каламутністю води, попередження про ймовірний розвиток гідрологічних небезпечних і стихійних явищ − паводки та водопілля тощо.
![У студентів географічного факультету завершилася навчально природничо-наукова практика з «Метеорології та кліматології»](/sites/default/files/inline-images/6_6.jpg)
![У студентів географічного факультету завершилася навчально природничо-наукова практика з «Метеорології та кліматології»](/sites/default/files/inline-images/5_6.jpg)
![У студентів географічного факультету завершилася навчально природничо-наукова практика з «Метеорології та кліматології»](/sites/default/files/inline-images/4_8.jpg)
У відділі метеорологічних прогнозів Надія Голя показала студентам метеоінформацію в зашифрованому вигляді на синоптичних картах, на яких зображається розподіл тиску, повітряні маси й атмосферні фронти, а також супутникові карти, на яких можна побачити розподіл температури, типи хмарності, опадів. Така серія синоптичних карт показує зміни стану атмосфери, рух та еволюцію атмосферних процесів і дає змогу складати прогноз погоди на найближчі три доби та робити попередження про загрозу небезпечних і стихійних явищ погоди.
![У студентів географічного факультету завершилася навчально природничо-наукова практика з «Метеорології та кліматології»](/sites/default/files/inline-images/3_10.jpg)
![У студентів географічного факультету завершилася навчально природничо-наукова практика з «Метеорології та кліматології»](/sites/default/files/inline-images/2_10.jpg)
Отже, студенти під час практики розширили й поглибили теоретичні знання про процеси, які відбуваються в атмосфері, навчились організовувати і проводити стаціонарні та маршрутні мікрокліматичні спостереження за погодою.
Студенти і керівник практики вдячні директорові НПП «Прип’ять−Стохід» Олександрові Сащуку, заступникові начальника Волинського ЦГМ Людмилі Кващук та деканові географічного факультету Юрію Барському за сприяння в організації навчальної практики.
Географічний факультет