![Навчальне ток-шоу: професійно про булінг із журналістами І курсу](/sites/default/files/styles/width_862/public/2021-11/4363.png?itok=Knzg7_Hq)
12 листопада на занятті з основ спеціальності журналісти І курсу разом із викладачами кафедри соціальних комунікацій провели віртуальне ток-шоу «Плюс/мінус булінг?». Ведуча – Оксана Косюк, доцент кафедри соціальних комунікацій.
Експертизу здійснювали кандидат психологічних наук Наталія Коструба, голова наукового товариства факультету психології Вікторія Федькович і шкільний психолог Оконського ліцею Леся Макарчук.
![Навчальне ток-шоу: професійно про булінг із журналістами І курсу](/sites/default/files/inline-images/67879.png)
Учасники дійства активно обговорювали теоретичні аспекти булінгу (вияви, історичні та вікові модифікації, етапи розгортання тощо) й ознайомилися зі способами боротьби із цькуванням.
![Навчальне ток-шоу: професійно про булінг із журналістами І курсу](/sites/default/files/inline-images/5354.png)
Особливе зацікавлення викликали розповіді очевидців і потерпілих, а також сеанс миттєвого психоаналізу свідчень. З’ясувалося, що свідки, які мовчать, повністю розділяють вину з нападниками, а найбільше булерів лякають незворушність і почуття гумору.
![Навчальне ток-шоу: професійно про булінг із журналістами І курсу](/sites/default/files/inline-images/345646.png)
![Навчальне ток-шоу: професійно про булінг із журналістами І курсу](/sites/default/files/inline-images/89769.png)
Насамкінець Зоряна Ващук розповіла історії відомих й успішних людей, для котрих булінг став не лишень випробуванням, а й поштовхом до протистоянь, самовдосконалення й успішних реалізацій.
З’ясувалося також, що не останню роль у цькуванні дітей і підлітків відіграють новітні ЗМІ, зокрема соціальні мережі Facebook, Tik Tok, Youtube й інші. Саме з їх «подачі», як правило, розгортаються булінгові конфлікти та спотворюється вихідна інформація. Поради та застереження щодо публікації подібних матеріалів присутні резюмували під час дискусій.
![Навчальне ток-шоу: професійно про булінг із журналістами І курсу](/sites/default/files/inline-images/56876.png)
На превеликий жаль, цькування сьогодні стали справжньою проблемою. Кожен може опинитися чи стикнутися із ситуаціями булінгу, тож розібратися зі складним явищем варто не тільки здобувачам освіти, а й батькам і викладачам (учителям) / науковцям.
![Навчальне ток-шоу: професійно про булінг із журналістами І курсу](/sites/default/files/inline-images/879879.png)
Оксана КОСЮК,
доцент кафедри соціальних комунікацій;
Олена КОШЕЛЮК,
завідувач кафедри соціальних комунікацій