![Турбота про ментальне здоров’я та благополуччя: психологічне просвітництво на Health Camp](/sites/default/files/styles/width_862/public/2023-05/photo_2023-05-18_23-21-30.jpg?itok=XuwyUhI9)
У межах Днів науки у Волинському національному університеті імені Лесі Українки було організовано HEALTH CAMP «Здоров’я та ментальне благополуччя: як подбати про себе під час війни».
Факультет психології на чолі з доцентом кафедри загальної та клінічної психології Наталією Кострубою і студентським активом – Зориною Поліщук, Світланою Усик, Іриною Магдисюк, Марією Дмитренко, а також із аспіранткою кафедри загальної та клінічної психології, координатором простору «Плюс плюс ++» Тетяною Гордовською займалися психологічним просвітництвом.
![Турбота про ментальне здоров’я та благополуччя: психологічне просвітництво на Health Camp](/sites/default/files/inline-images/photo_2023-05-18_23-21-20.jpg)
Для усіх охочих був представлений цикл турботи про ментальне здоров’я, зокрема локації психоемоційного розвантаження, діагностики, технік підвищення психологічного благополуччя та самодопомоги в умовах війни. Локація психоемоційного розвантаження передбачала арттерапевтичні методи (ізотерапія, піскова терапія тощо), а також можливість перевірити свої знання у сфері емоційного інтелекту. Діагностика здійснювалась у формі експрес-тестування з використанням проєктивних методів для виявлення особливостей психологічного й емоційного стану, а також особливостей особистості.
![Турбота про ментальне здоров’я та благополуччя: психологічне просвітництво на Health Camp](/sites/default/files/inline-images/photo_2023-05-18_23-21-26.jpg)
![Турбота про ментальне здоров’я та благополуччя: психологічне просвітництво на Health Camp](/sites/default/files/inline-images/photo_2023-05-18_23-21-14.jpg)
Локація технік психологічної підтримки представляла методики самозаспокоєння в умовах сильного емоційного збудження, техніки заземлення та відволікання, пошуку ресурсів за допомогою метафоричних карт, а також позитивні нотатки про себе у межах когнітивно-поведінкового підходу.
Також усім охочим розповідали про основні складники та найпростіші методи підтримки ментального здоров’я.
![Турбота про ментальне здоров’я та благополуччя: психологічне просвітництво на Health Camp](/sites/default/files/inline-images/photo_2023-05-18_23-21-34.jpg)
Наталія КОСТРУБА,
доктор психологічних наук,
доцент кафедри загальної та клінічної психології,
заступник декана факультету психології з наукової роботи