![Працівники Університету сприяють науковому зближенню з люблінськими науковцями](/sites/default/files/styles/width_862/public/2021-12/%D0%97%D0%BD%D1%96%D0%BC%D0%BE%D0%BA%20%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%20%282259%29.png?itok=Bn9qraAb)
Наукові та культурні зв’язки між викладачами та студентами Волинського національного університету імені Лесі Українки й Люблінського університету Марії Кюрі-Склодовської, Люблінського католицького університету налагоджені віддавна. Тепер постала потреба їх відродити й зміцнити.
![рацівники Університету сприяють науковому зближенню з люблінськими науковцями](/sites/default/files/inline-images/%D0%97%D0%BD%D1%96%D0%BC%D0%BE%D0%BA%20%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%20%282267%29.png)
![рацівники Університету сприяють науковому зближенню з люблінськими науковцями](/sites/default/files/inline-images/%D0%97%D0%BD%D1%96%D0%BC%D0%BE%D0%BA%20%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%20%282265%29.png)
На запрошення Комісії польсько-українських культурних зв’язків Польської академії наук, Відділення у Любліні (Komisji Polsko-Ukraińskich Związków Kulturowych PAN Oddział w Lublinie) 10 грудня завідувач кафедри української літератури Волинського національного університету імені Лесі Українки Віктор Яручик прочитав лекцію на тему «Początki i rozwój literatury ukraińskojęzycznej w Polsce w drugiej połowie XX wieku» («Зародження і розвиток українськомовної літератури в Польщі в другій половині ХХ століття»).
![рацівники Університету сприяють науковому зближенню з люблінськими науковцями](/sites/default/files/inline-images/%D0%97%D0%BD%D1%96%D0%BC%D0%BE%D0%BA%20%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%20%282276%29.png)
Через карантинні обмеження зустріч відбулася в гібридній формі. Більшість учасників долучилися за допомогою засобів онлайн.
Лекція викликала зацікавлення серед слухачів, професорів України та Польщі. Зокрема, свої враження від почутого, а також запитання поставили академік Павло Гриценко, професори Фелікс Чижевський, Мирослава Кавецька, Василь Івашко, Зоряна Купчинська й інші. Наголошено на тому, що літературний доробок українців за межами материкової України потребує глибшого вивчення не тільки літературознавцями, але й мовознавцями, істориками.
![рацівники Університету сприяють науковому зближенню з люблінськими науковцями](/sites/default/files/inline-images/%D0%97%D0%BD%D1%96%D0%BC%D0%BE%D0%BA%20%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%20%282299%29.png)
Віктор ЯРУЧИК,
завідувач кафедри української літератури