Перейти до основного вмісту
НФДУ оголошує конкурс наукових проєктів у сфері суспільних і гуманітарних наук

Національний фонд досліджень України оголошує конкурс наукових проєктів у сфері суспільних і гуманітарних наук «Людина, суспільство, наука перед сучасними викликами: інноваційні дослідження в суспільно-гуманітарній сфері».

Конкурс відбуватиметься упродовж 12 жовтня 2021 року – 7 квітня 2022 року.

Дата та час завершення подання заявок – 16 листопада 2021 року о 23:59 за київським часом.

Тематичні напрями конкурсу:

– фундаментальні наукові дослідження, що розв’язують важливі проблеми розвитку конкурентоспроможності сучасного українського суспільства в контексті процесів глобалізації, євроінтеграції, подолання тоталітарної та колоніальної спадщини, конфліктів історичної пам’яті, інструменталізації мовно-етнічних і регіональних напружень, відкриття ринку землі, зростання соціальних нерівностей, демографічних втрат і транснаціональних міграцій, впливу інформаційних технологій, маніпуляцій масовою свідомістю, поширення політичного радикалізму та популізму, розв’язання проблем, пов’язаних із обмеженням прав людини та бізнесу в умовах пандемії;

– прикладні наукові дослідження, що підвищують конкурентоспроможність України в світі, інклюзивність, соціальні стандарти в суспільстві, сприяють зростанню соціальної згуртованості, активного та відповідального громадянства, підвищенню правової культури, свободи та можливостей економічної активності, творчого самовираження, створюють правові основи для використання штучного інтелекту, сприяють протидії маніпуляціям масовою свідомістю, забезпечують підтримку розвитку українського суспільства та держави;

– науково-технічні (експериментальні) розробки у ділянці інформаційних і комунікаційних технологій, що посилюють науковий потенціал соціально-гуманітарних наук, розширюють публічний доступ до наукових даних, використання цифрових технологій у соціогуманітарних науках, застосування інноваційних методів збору, обробки, аналізу та зберігання емпіричних даних, зокрема Big Data, розвивають інформаційне забезпечення для прогнозування та моделювання соціальних/економічних/політичних/культурних/комунікативних процесів.

Тривалість реалізації проєктів:

1) проєкти з терміном виконання у 2022–2024 роках (4 проміжні етапи);

2) проєкти з терміном виконання у 2022–2025 роках (6 проміжних етапів).

Загальний обсяг й основні відомості щодо порядку фінансування наукових досліджень і розробок

Плановий загальний обсяг фінансування конкурсу – від 333,1 млн грн до 514,4 млн грн.

Максимальний обсяг фінансування одного проєкту у 2022 році (1 проміжний етап) становить 1,6 млн грн; у 2023 році (2 проміжні етапи) – 3,4 млн грн; у 2024 році – 3,6 млн грн на 2 проміжні етапи або 1,8 млн грн на 1 проміжний етап; у 2025 році (1 проміжний етап) – 1,9 млн грн.

Максимальний обсяг фінансування проєкту з терміном виконання 4 проміжні етапи упродовж 2022–2024 років – 6,8 млн грн; проєкту із терміном виконання 6 проміжних етапів упродовж 2022–2025 років – 10,5 млн грн.

Науковим керівником проєкту може бути вчений, який відповідає одночасно таким критеріям:

1) має науковий ступінь, отриманий або визнаний в Україні, й індекс Гірша (за Google Scholar) не менше 5;

2) має досвід участі у наукових проєктах або розробках, профінансованих закордонними або українськими організаціями (фондами, установами тощо), впродовж останніх 5 років. Досвід участі у виконанні проєкту/-ів повинен бути підтверджений документально (контракт, сертифікат, свідоцтво, електронний лист тощо);

3) відповідає щонайменше одному з таких критеріїв:

– має наукові публікації у фахових періодичних виданнях, індексованих у Scopus та/або Web of Science;

– є автором наукової монографії (співавтором колективної монографії), виданої (або підготовленої до видання й анонсованої видавництвом) іноземною мовою за межами України, окрім країн СНД. До таких монографій зараховують також переклади з української мови;

– є автором (або одним із співавторів, не більше 3-х) наукової монографії, виданої впродовж останніх 5 років в Україні, яка здобула нагороду (премію, відзнаку) національних чи міжнародних конкурсів або отримала не менше як три позитивні рецензії, опубліковані у фахових наукових періодичних виданнях.

Документи подаються в електронній формі через заповнення заявки на одержання грантової підтримки на офіційному вебсайті фонду (https://nrfu.org.ua) українською й англійською мовами (з використанням автоматизованої системи «Конкурси проєктів НФДУ»).

Для подання заявки науковий керівник і виконавці проєкту мають пройти процедуру попередньої реєстрації на офіційному вебсайті фонду.

Перелік документів, які подає учасник конкурсу разом із заявкою:

■ заявка на одержання грантової підтримки;

■ згода керівника ЗВО на виконання проєкту;

■ згода керівника організації-субвиконавця на виконання проєкту;

■ довідка (українською мовою) з місця роботи наукового керівника проєкту із обов’язковим зазначенням, що керівник проєкту працює за основним місцем роботи в ЗВО, від імені якої подано заявку;

■ заява за підписом керівника учасника конкурсу щодо відповідності учасника конкурсу пункту 5 критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на проведення наукових досліджень, технічний розвиток й інноваційну діяльність, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 118 (українською мовою, сканована копія у форматі PDF) ;

■ техніко-економічне обґрунтування потреби придбання обладнання й устаткування (якщо проєкт передбачає придбання обладнання й устаткування вартістю понад 200 тис. грн за одиницю).

Для ознайомлення з умовами конкурсу переходьте за посиланням: Конкурс «Людина, суспільство, наука перед сучасними викликами: інноваційні дослідження в суспільно-гуманітарній сфері».

Для отримання інформації, пов’язаної з проведенням конкурсного відбору та поданням проєктів, будь ласка, звертайтеся до контактних осіб фонду:

socsci.2021.02@nrfu.org.ua – питання щодо подання проєктів із соціальних і гуманітарних наук.

Телефон для довідок +(38) 044 298 16 29; електронна пошта для довідок nrfu@nrfu.org.ua. Вебсайт: https://nrfu.org.ua/

Із питань технічної підтримки, будь ласка, звертайтеся на ел. адресу support@nrfu.org.ua.

 

За інформацією Національного фонду досліджень України

137 переглядів

Всі новини

пн вт ср чт пт сб нд
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31