Перейти до основного вмісту
Мандрівний табір європейської молоді: психологія розвитку й інклюзія

У такий складний і напружений час, який загрозливо насторожує наш соціум пандемійними страхами й антивакцинаційними спротивами, психологи радять бути самим собою – аналітично-самоідентичною та самодостатньою особистістю, яка усвідомлює найцінніший пріоритет власного психофізичного здоров’я і толерантності до інших.

Отож, у складних трансформаційних умовах нашого сьогодення, яке позначене численними дискомфортними соціально-психологічними умовами і пандемійними загрозами, висококваліфіковані викладачі кафедри педагогічної та вікової психології Волинського національного університету імені Лесі Українки були готові на високому рівні забезпечити соціорекреаційну психогенезу учасників мандрівних таборів як потужне і різнобічне відновлення їхніх психофізичних і ментальних потенціалів. Так і трапилося, тому від сьогодні й упродовж наступних п’яти днів на базі факультету психології з дотриманням усіх протиковідних вимог і пересторог розпочав свою роботу проєкт Євросоюзу, який у складному конкурсі здобули фахівці кафедри педагогічної та вікової психології.

Мандрівний табір європейської молоді: психологія розвитку й інклюзія

Мандрівний табір європейської молоді. Інклюзія та толерантність. Назустріч Європі. Така назва і такі ключові вектори роботи цього проєкту. Понад шістдесят учасників – дітей із міських і сільських шкіл Волині з дотриманням усіх вимог протиепідемійної безпеки зібрали на різних локаціях-майданчиках факультету психології для того, щоб у тренінговому інтерактивному режимі ознайомити з дуже важливими поняттями і справами міжособистісного співжиття в складних реаліях.

Координатор проєкту від кафедри – кандидат психологічних наук, доцент Оксана Іванашко та сім аніматорів від проєкту «Мандрівний табір європейської молоді», викладачі кафедри, окремі студенти-волонтери бакалаврату й магістратури зуміли наповнити психопростір дійства цікавим і корисним психологічним змістом. Усі учасники були забезпечені масками, антисептиками, водою, харчуванням, потрібним інструментарієм і були змотивовані збагатити себе цінною інформацією про соціоінклюзію.

Мандрівний табір європейської молоді: психологія розвитку й інклюзія

Викладачі-психологи, маючи тривалий і успішний досвід надання багатопланової психологічної допомоги в розгалуженій мережі експериментальних майданчиків (навчально-реабілітаційний центр, будинок дитини для дітей із ураженнями центральної нервової системи та порушеннями психіки, школи-інтернати, загальноосвітні школи тощо), надавали консультативну допомогу в ракурсі наукового вивчення та супроводу дітей із психофізичними обмеженнями розвитку.

Упродовж останніх років нами організовано та проведено 15 міжнародних науково-практичних конференцій і 22 науково-практичні семінари, опубліковано понад дві сотні наукових праць із проблем депривації, інклюзії, реінтеграції дітей із особливими психофізичними потребами в освітній простір навчального закладу й інших актуальних проблем оздоровлення та ревіталізації людини, тому допомога була якісною і багатопрофільною.

Мандрівний табір європейської молоді: психологія розвитку й інклюзія

Ревіталізаційна допомога відбувалася в оснащеній лабораторії «Психогенеза особистості», тренінгових аудиторіях із найсучаснішою фаховою психологічною літературою, мультимедійною дошкою та проєкторами, ноутбуками, сучасним психодіагностичним і психокорекційним інструментарієм, які були дуже доречними під час надання психологічної допомоги учасникам мандрівних таборів.

Культивований професорами і доцентами кафедри педагогічної та вікової психології гуманістичний генетично-психологічний підхід сприяв наданню різновекторної психологічної допомоги: від проблем, зумовлених екзистенційною тривогою через воєнні дії й імперські посягання держави-агресора, до тривожності й симптомів психофізичного болю через розлади здоров’я в умовах пандемії. Окремим гуманістично-психологічним аспектом було сприяння інклюзивній адаптації й інтеграції окремих учасників із особливими психофізичними потребами.

Усі психологи (студенти, магістранти, викладачі) разом із аніматорами намагалися гуманно та фахово надати психологічну допомогу й забезпечити комфортне перебування для всіх учасників мандрівних таборів.

Завтра буде день другий, а потім – третій та інші, а згодом – упевнене, повносправне й успішне життя в українському соціодовкіллі.

 

Ярослав ГОШОВСЬКИЙ,

доктор психологічних наук, професор,

завідувач кафедри педагогічної та вікової психології

93 переглядів

Всі новини

пн вт ср чт пт сб нд
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2