![Міжкультурна зустріч із Ольгою Менько, головним редактором UAinKrakow.pl, або Як створити онлайн-медіа для українців у Польщі](/sites/default/files/styles/width_862/public/2021-11/5675678.png?itok=ItRh2rbU)
17 листопада кафедра соціальних комунікацій Волинського національного університету імені Лесі Українки провела чергову розмову серії міжкультурних зустрічей із успішними випускниками спеціальності 061 Журналістика.
Запрошена гостя – Ольга Менько, головний редактор онлайн-видання для українців у Польщі UAinKrakow.pl (м. Краків, Польща). Тема зустрічі – «Польща та Україна: виміри міжкультурних і професійних можливостей». Модератор – Олена Кошелюк, завідувач кафедри соціальних комунікацій.
Розпочали про студентське життя і те, що найбільше запам’яталося. Ольга Менько згадувала про свій досвід співпраці з луцьким видавництвом «Твердиня», отриманими навичками і тим, на що в Університеті, здавалося, не звертала увагу і що насправді виявилося дуже важливим у роботі – йдеться про розвиток soft skills, уміння комунікувати, дотримуватися дедлайнів, бути пунктуальним. Пригадує, як довелося виховувати в собі ці риси, «прилаштовувати» м’які навички, бо в одному випадку невчасно поданий звіт коштує команді кількох тисяч доларів, прострочена відповідь на мейл чи перенесення домовленості з боку партнерів – утратою частини зарплати для редакції тощо. Та й, зрештою, резюмує Ольга, будь-який спеціаліст, якщо він не вміє працювати в команді, – поганий, іншим із ним некомфортно, а, отже, редакційна робота не рухається з місця.
![Міжкультурна зустріч із Ольгою Менько, головним редактором UAinKrakow.pl, або Як створити онлайн-медіа для українців у Польщі](/sites/default/files/inline-images/5667.jpg)
Ольга Менько розповідала і про засноване онлайн-видання для українців у Польщі UAinKrakow.pl, про те, як створювалася команда, скільки людей у ній працює (до речі, усі українці!) і як було визначено цільову аудиторію. Особливо цікавим у розповіді стало те, як команда обирає матеріали до публікації, які джерела інформації використовує, як часто беруть новини з пресрелізів.
![Міжкультурна зустріч із Ольгою Менько, головним редактором UAinKrakow.pl, або Як створити онлайн-медіа для українців у Польщі](/sites/default/files/inline-images/4346354376.jpg)
Здобувачів ОП «Журналістика і міжкультурна комунікація» цікавили реалізації у професійній сфері і те, чим різниться журналістика у Польщі й Україні. Ольга зізнається, її досвід роботи журналістом в Україні та Польщі відмінний: українські журналісти наполегливіші, прямолінійні, що іноді польські колеги сприймають за «грубість», із невнормованим робочим часом. І це не така вже й перевага. Пригадує, що у Польщі поважають особистий час редакційного працівника і що відпустка – це таки відпустка, і редакторам про це потрібно пам’ятати. А ще розмовляли про проблеми мультикультурності та професійні стереотипи, волонтерство, яке дає не тільки спосіб своєї реалізації, а й величезний досвід, про нові можливості і вплив COVID-19 на професійну сферу. Загалом було неформально, цікаво, багато запитань від наших здобувачів, багато цінних порад.
![Міжкультурна зустріч із Ольгою Менько, головним редактором UAinKrakow.pl, або Як створити онлайн-медіа для українців у Польщі](/sites/default/files/inline-images/45646.jpg)
![Міжкультурна зустріч із Ольгою Менько, головним редактором UAinKrakow.pl, або Як створити онлайн-медіа для українців у Польщі](/sites/default/files/inline-images/456_0.jpg)
Головний редактор UAinKrakow.pl Ольга Менько радить молодим журналістам найперше бути впертими, адже це дає змогу досягнути своєї мети. Не боятися робити кроки вперед, починати з нуля. Помилятися – це ж нормально, ти ніколи не знаєш, що правильно, а що ні. І поважати інших.
Роман Марчук, першокурсник журналістики Волинського національного університету імені Лесі Українки, ділиться враженнями від зустрічі: «Не думав, що розмова може бути одночасно невимушеною й інформативною. Дізнався багато нового та корисного. Спікерка – не тільки успішна журналістка, а й хороша співрозмовниця. Спілкування швидко “затягує” та не відпускає до кінця. Дякую гості й організаторам за цікаву зустріч!»
«Такі ініціативи важливі, – переконана гарант ОП “Журналістика і міжкультурна комунікація” Марія Рожило. – Наші випускники своїми успіхами та досягненнями мотивують нинішніх здобувачів використовувати усі можливості, які дає навчання в Університеті».
Олена КОШЕЛЮК,
завідувач кафедри соціальних комунікацій;
Марія РОЖИЛО,
гарант ОП «Журналістика і міжкультурна комунікація»