Перейти до основного вмісту
Година пам’яті «Бабин Яр. 80 років болю» на факультеті філології та журналістики

Студенти факультету філології та журналістики вшанували пам’ять жертвам розстрілів в урочищі Бабин Яр 1941 року. У п’ятницю, 1 жовтня, журналісти та філологи під керівництвом викладачки Наталії Шульської провели захід, присвячений 80-й річниці тих подій.

Завданням студентів було віднайти невідомі факти та свідчення, пов’язані з трагедією. Більшість історій стосувалися представників єврейського населення. За кілька днів німецькі окупанти погубили понад 34 тисячі осіб різного віку. Євреї – національність, яка найбільше постраждала від репресій.

На початку заходу учасники пригадали хронологію подій. Далі обговорювали фільм «Бабин Яр. Контекст» і переглянули уривок 80-річної давнини, знятий безпосередньо в день початку трагедії. У ньому показані моторошні кадри загибелі кількох осіб – перших жертв німецьких розправ.

Година пам’яті «Бабин Яр. 80 років болю» на факультеті філології та журналістики

Також послухали розповідь про спогади акторки Діни Пронічевої – однієї з тих, кому вдалося врятуватися з Бабиного Яру. Жінка дивом не потрапила під обстріли. Вона буквально вибиралася з-під землі, проповзаючи біля численних людських тіл. Саме розповіді та перегляди відеоматеріалів зі спогадами очевидців і врятованих людей зайняли більшу частину дійства.

На завершення заходу студенти порушили проблему відсутності музею пам’яті подіям 1941 року та поміркували про доцільність його створення.

Година пам’яті «Бабин Яр. 80 років болю» на факультеті філології та журналістики

Коротка довідка:

29 жовтня 1941 року в урочищі Бабин Яр, що на околицях Києва, німецькі окупанти розпочали масово розстрілювати мирне населення. Дані про точну кількість загиблих невідомі: цифри коливаються від ста тисяч і більше. Жертвами стали жителі міста, радянські активісти й військовополонені, учасники Організації українських націоналістів, а також роми та євреї (розстріляні за етнічною ознакою). У післявоєнні роки на місці розстрілів радянська влада облаштувала парк.

 

Дмитро КЛИМЧУК,

студент спеціальності «Журналістика»

69 переглядів