Перейти до основного вмісту

Таке рішення ухвалено 21 жовтня під час спільної наради представників Міністерства освіти і науки України, Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), консультантів проєкту «Вища освіта», працівників концерну Ramboll та підрядника – компанії «ЕСКО Україна» з представниками вишів, які стали переможцями ІІ фази проєкту з енергоефективності «Вища освіта України».

Нагадаємо, що у березні цього року стало відомо, що Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки отримає фінансування від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO) у межах ІІ фази спільного з Міністерством освіти і науки України (МОН) проєкту «Вища освіта України» у розмірі понад 7 мільйонів євро на енергоефективність будівель.

На початку зустрічі заступник начальника Управління з питань державного майна та підприємств – начальник відділу з питань оренди та державних підприємств МОН України, куратор проєкту Юрій Матюшенко повідомив: «У проєкті “Вища освіта. Енергоефективність та сталий розвиток” бере участь 21 заклад вищої освіти України. Вони поділені на дві фази. Сьогодні ми зібрали саме представників, які увійшли до ІІ фази проєкту, аби сформувати план заходів і безпосередньо перейти до фінансування робіт, передбачених проєктом. Також ми визначили чотири університети, в яких фахівці проведуть енергоаудит за кошти проєкту. Обговорення технічних питань щодо енергоаудиту для чотирьох університетів і є головною метою нашої зустрічі».

«Ми маємо досить багато уваги приділити комунікації між партнерами проєкту, адже він цього залежить його успіх і терміни реалізації. І я хочу, аби ми сьогодні свою увагу зосередили саме на університетах ІІ фази й процесу проведення енергоаудиту у чотирьох із них», – звернувся до присутніх представник Європейського інвестиційного банку Ініго Аренфібія.

Серед цих чотирьох вишів і СНУ імені Лесі Українки, який на нараді представляли проректор з науково-педагогічної і господарської роботи та матеріально-технічного забезпечення Василь Подляшаник і начальник господарського відділу Юрій Білик.

Енергоефективність усіх навчальних корпусів та гуртожитків нашого університету оцінюватимуть фахівці компанії «ЕСКО Україна», котра спеціалізується на енергоаудиті будівель, розробці техніко-економічного обґрунтування енергоефективних заходів, розробці планів дій сталого енергетичного розвитку тощо. Про особливості процесу енергоаудиту розповіли керівник компанії Григорій Романюк і Вадим Литвин. Останній здійснюватиме загальне керівництво процесом енергоаудиту.

Енергоаудит складатиметься з кількох етапів. Нині працівники господарського відділу СНУ імені Лесі Українки заповнюють опитувальний лист від компанії «ЕСКО Україна». Наступний етап – 27 жовтня – 15 листопада, коли енергоаудитори відвідають Луцьк й обстежать корпуси та гуртожитки Лесиного вишу. У грудні буде сформовано звіт та узгоджено перелік заходів із енергоефективності будівель, а в січні 2020 року завершено повний звіт із енергоефективності вишу.


Для ефективної співпраці та комунікації від кожного університету буде призначено координатора для обміну інформацією й особу, яка працюватиме з фахівцями компанії «ЕСКО Україна» на об’єктах, яким нададуть доступ до всіх вузлів обліку й інженерних мереж тощо.

Як розповіли представники концерну Ramboll, за планом, у березні 2020 року кожен університет-учасник ІІ фази проєкту «Вища освіта України» укладе угоду з тендерної закупівлі проєктанта для підготовки проєктно-кошторисної документації. Розробка проєктно-кошторисної документації та її експертиза, як запевнили, буде тривати недовго. Після чого й розпочнеться фінансування реалізації проєкту з енергоефективності «Вища освіта України».

Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні матеріалів гіперпосилання на ресурс обов'язкове

96 переглядів