Перейти до основного вмісту

На початку листопада на базі Луцького національного технічного університету відбувся тренінг із планування діяльності ініціативи «Університет, дружній до сім’ї» в рамках проекту Сумського державного університету «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками у вищих навчальних закладах» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект зі створення підтримувальних умов для матерів-студенток здобув перемогу на конкурсі Єврокомісії у сфері гендерної рівності в рамках тематичної програми «Інвестуючи у людей» під назвою «Захист прав жінок та розширення їх соціальних та економічних можливостей». Основна мета проекту – сприяння гендерній рівності, поширення практики створення у вищих навчальних закладах України рівних можливостей для здобуття професії молодими матерями-студентками. До кінця 2015 року передбачено залучити до проекту ВНЗ із усіх областей України.
Офіційними партнерами проекту виступають Міністерство освіти і науки України та Міністерство соціальної політики. Тренінг розроблений з урахуванням кращих практик Міжнародної організації праці. Його проводила команда тренерів проекту «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками у ВНЗ»: керівник проекту Ніна Світайло, гендерний експерт Андріана Костенко, координатор Юлія Савельєва та психолог Людмила Колісник.


Учасниками заходу стали представники Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки, Луцького національного технічного університету, Волинського інституту післядипломної освіти, Луцького педагогічного коледжу, Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» та інших навчальних закладів.
Серед цільової групи проекту – адміністрації ВНЗ Луцька, викладачі та співробітники, що опікуються питаннями позанавчальної роботи зі студентами, студентство, молоді матері. Зі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки були делеговані начальник психологічної служби Тетяна Кулик, начальник відділу молодіжної політики та соціальної роботи Володимир Захожий і координатор із превентивного виховання Тетяна Мартинюк.
Головна мета тренінгу – сприяння формуванню бачення можливостей впровадження політики дружності до сім’ї, зокрема в університеті.
Тренінг включав:
- презентацію досвіду Сумського держуніверситету та кращих практик закордонних вишів із втілення дружніх до сім’ї ініціатив;
- інтерактивні сесії, які демонструють актуальність і значущість проблематики, дають змогу усвідомити вплив бездіяльності в подоланні конфлікту між навчанням та сімейними обов’язками;
- розвиток розуміння політики дружності до сім’ї;
- розвіювання поширених міфів, стереотипів і помилок стосовно поєднання навчання та сімейних обов’язків;
- розробку плану дій з утілення конкретних підходів дружності до сім’ї в умовах свого закладу;
- привернення уваги учасників до пропонованої теми, демонстрацію її актуальності та значущості;
- напрацювання навичок ефективного використання характерних для конкретного ВНЗ механізмів промоційної діяльності й упровадження політики дружності до сім’ї;
- формування навичок створення команди з окремих напрямів роботи в рамках ініціативи;
- аналіз та відпрацювання ефективних методів роботи з упровадження політики дружності до сім’ї.
Після завершення семигодинного тренінгу всі учасники отримали сертифікати, комплект наукових і методичних матеріалів для роботи та подальшого втілення ініціативи – посібники, методики тренінгів, буклети тощо, в яких описано принципи й механізми впровадження та ініціативи дружності до сім’ї і окремих її компонентів.
Отриманий досвід поширення ініціативи зі створення доброзичливих до сім’ї умов в університетському середовищі буде використаний психологічною службою Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки під час роботи зі студентами.

 Тетяна КУЛИК кандидат психологічних наук,
начальник психологічної служби

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

85 переглядів