Перейти до основного вмісту

31 травня у СНУ імені Лесі Українки відбувся круглий стіл «Від конфлікту до розбудови миру: виклики і досвід регіону», організований робочою групою «Justice, Peace and Democracy», комісією УГКЦ «Справедливість і Мир» і кафедрою міжнародних комунікацій та політичного аналізу факультету міжнародних відносин Лесиного вишу.

Концепцією зустрічі слугувала потреба в отриманні об’єктивного інформаційного зрізу, обговоренні та виявленні ключових проблем Волині, які є причинами різного роду конфліктів, що стоять на перешкоді розбудови миру, представленні окремих висновків щодо можливих шляхів і перспектив їх вирішення на локальному й національному рівнях.

Цього дня зустрілися представники громадських, молодіжних, волонтерських організацій, бізнесу, духовенство, митці, науковці, студенти. Модератором заходу виступила доктор політичних наук, завідувач кафедри міжнародних комунікацій та політичного аналізу СНУ імені Лесі Українки Антоніна Митко. Співорганізатор заходу  кафедра міжнародних відносин та регіональних студій.

За круглим столом виступили представник від релігійних громад Владика Йосафат Говера, єпископ УГКЦ, екзарх Луцький, від Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир» – Петро Дарморіс і військовий священик УПЦ КП о. Микола Савчук.

До обговорення також долучилися представники громадського сектору та бізнесу: голова ГО «Інститут волонтерства та громадської співпраці» Юлія Євпак, начальник маркетингового відділу «Модерн-Експо» Микола Жичук, голова та заступник ГО «Переселенці Криму та Донбасу» Олена Черенкова й Аза Гощапова, голова ГО «Кримські татари Волині» Сервер Зейнідінов, громадський активіст, голова організації «Меценати для солдата» Руслан Теліпський, голова Волинської організації Національної спілки письменників України Ольга Ляснюк, митець-скульптор, автор багатьох скульптур учасників АТО Ірина Дацюк, керівник Луцького центру з питань вивчення безпеки Оксана Урбан, представник Волинського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Інститут реабілітації та соціальних технологій» Тетяна Качан та ін.

Свої позиції представили політики-практики та політологи-теоретики: громадський діяч, екс-мер м. Луцька Богдан Шиба, кандидат політичних наук, доцент Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Василь Вознюк, доктор політичних наук, доцент СНУ ім. Лесі Українки Наталія Карпчук, декан факультету міжнародних відносин СНУ ім. Лесі Українки Сергій Федонюк, кандидат політичних наук, заступник декана факультету міжнародних відносин СНУ ім. Лесі Українки Євгенія Вознюк, заступник декана історичного факультету СНУ ім. Лесі Українки, учасник АТО Тарас Літковець.

Молодь відстоювала свою думку через позиції Юлії Ткачук, яка представляла Молодіжний центр Волині, голови Волинського осередку ВМГО «Батьківщина Молода» Анни Орєховської, студентів факультету міжнародних відносин.

Як повідомив Петро Дарморіс, метою діяльності УГКЦ «Справедливість і Мир» є сприяння утвердженню миру та справедливості в українському суспільстві та світі в світлі соціального вчення Церкви, а ключовим завданням робочої групи є творення простору якісної комунікації. Робочою групою «Justice, Peace and Democracy» комісії УГКЦ «Справедливість і Мир» спільно з кафедрою філософії Житомирського державного університету імені Івана Франка вже проводився подібний круглий стіл, а сьогодні такий захід відбувається на Волині. «Наша місія – творити плідну співпрацю між різними державними та громадськими організаціями, освітніми установами й іншими ініціативами, що працюють на просування ідей національної єдності, розбудови миру, справедливого та демократичного суспільства, а також поширювати Соціальне вчення Церкви, особливо щодо проблем розбудови миру та справедливості», – підкреслив гість.


Учасники круглого столу обговорювали особливості сприйняття конфлікту на Сході країни та його наслідки для Волинського регіону; ключові проблеми західного регіону і Волині зокрема, які породжують локальні конфлікти та непорозуміння (соціальна сфера, політика, підприємництво, міжрелігійний діалог та ін.) і чи помітними є ці проблеми на національному рівні; роль державного та громадського секторів задля стабільного розвитку Волинського регіону; внесок Волинської області в побудові національного діалогу та миробудування; які кроки необхідно зробити громадянському суспільству та владі для розбудови й утвердженню миру в Україні; підтримка воїнів АТО – передусім моральна, психологічна та частково фінансова; проблеми та потреби вимушено переміщених жителів Криму і Донбасу.

Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

55 переглядів