![](/sites/default/files/styles/width_862/public/field/image/image_0.jpg?itok=8L6KIQBk)
17 жовтня в Київській міській галереї «Лавра» стартувала XVI фотовиставка газети «День». Привітати часопис й особисто головного редактора Ларису Івшину завітав ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан.
Фотовиставка «Дня» – це найбільший соціальний проект газети, її своєрідна візитівка. Щороку фотоекспозиція по-своєму особлива. Але завжди це фотохроніка життя України. Цьогоріч це і герої Майдану, захисники країни, і просто прекрасні, оптимістичні, позитивні моменти – щасливі й усміхнені дітки. Недарма символом фотовиставки–2014 обрано колючу тернову гілку із сизо-синіми ягодами, яка повинна нагадувати про тернистий шлях, яким сьогодні йде Україна і кожен із нас.
На відкритті заходу головний редактор газети «День» Лариса Івашина зазначила, що цьогорічна фотовиставка – ще й «фотопрогноз майбутнього». «Випробування показали невмирущу українську душу. Ми набуваємо абсолютно нової сили. Я вірю, що фотовиставка дасть нашим відвідувачам багато “цеглинок” для свого світобудівництва», – резюмувала Лариса Олексіївна.
Ректор СНУ імені Лесі Українки Ігор Коцан поділився своїми враженнями від заходу: «Я був присутній практично на всіх фотовиставках. Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки підтримує дуже тісні зв’язки з газетою і головним редактором Ларисою Івшиною, яка є членом наглядової ради нашого вишу. Ця фотовиставка найбільш правдива і відображає країну після Майдану. Дивлячись на обличчя людей на цих знімках, ти відчуваєш, що ми живемо вже в іншій, європейській державі. Ми ніколи вже не повернемося в Радянський Союз. Ця фотовиставка потрібна. Навіть коли була Велика Вітчизняна війна, кінотеатри показували фільми, відбувалися вистави, навіть у заблокованому Сталінграді намагалися проводити культурні заходи. Це треба робити і показати Росії та Путіну, що б вони не робили, у нас є український народ, українська держава, яку ніхто не переможе, і ми ніколи вже не будемо в складі Росії».
Загалом на конкурс надійшло більше як 2 тис. світлин, із яких редакційне журі відібрало 350 найкращих фотографій. Вони оцінені у таких номінаціях: «Події», «Особистості», «Український світ», «Життя як воно є», «Будуємо нову країну разом» (від міжнародної організації ПРООН), а також «Світ очима дітей» (роботи фотографів до 18 років).
Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки відзначив дві роботи – Михайла Маркова «Кращий бомбардир. На воротах Марина Порошенко» й Артема Сліпачука «Чемний хлопчик». Переможці отримають путівки в табір «Гарт». Також Ігор Ярославович нагородив за вагомий особистий внесок у становлення і розвиток університету, сприяння зміцненню та підвищенню його позитивного іміджу в Україні та світі головного редактора газети «День» Ларису Івшину Гравітоном, а Євгена Марчука – Золотим нагрудним знаком СНУ імені Лесі Українки.
Михайло МАРКІВ (м. Київ) «Кращий бомбардир. На воротах Марина Порошенко»
Артем СЛІПАЧУК ("День") «Чемний хлопчик»
Фотовиставка діятиме до 26 жовтня, тож усі любителі фотомистецтва ще мають нагоду завітати на неї й отримати свій заряд емоцій.
Інна МОГІЛЕВСЬКА
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело