Перейти до основного вмісту

17–19 листопада 2017 року на базі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Третій рівень освіти в Україні: становлення та тенденції».

Організатор заходу – відділ аспірантури та докторантури СНУ імені Лесі Українки за підтримки Люблінського науково-технологічного парку (Республіка Польща).

Завдання конференції: провести конструктивний обмін думками у світлі нових перетворень у галузі освіти та науки; здійснити глибокий аналіз існуючих проблем у підготовці докторів філософії та докторів наук; сформулювати нові ідеї та підходи до вирішення проблем в системі третього рівня освіти.

Вітальні слова учасникам зібрання під час відкриття, яке відбувалося на базі практик спортивно-оздоровчого табору «Гарт» адресували перший проректор, проректор з адміністрування та розвитку Анатолій Цьось, проректор з наукової роботи та інновацій Андрій Бояр, завідувач відділу аспірантури та докторантури Мирослава Філіпович.

Звертаючись до гостей, Анатолій Васильович подякував учасникам, які приїхали на Волинь, та наголосив, що жоден університет не може ефективно функціонувати без аспірантури та докторантури, тобто третій рівень освіти є надзвичайно важливим і потрібним.

Андрій Бояр у вступному слові обґрунтував необхідність таких зустрічей: «Безперечно, конференція актуальна. Я б навіть сказав, що як ніколи раніше. Маємо новий порядок підготовки здобувачів третього рівня освіти, нові вимоги до оформлення кандидатських дисертацій, очікуємо нового порядку захисту й інше. Безперечно, динаміка вражаюча, тому нам потрібно збиратися разом та ініціювати самим необхідні зміни у підготовці аспірантів та докторантів».


Мирослава Філіпович – головний натхненник зустрічі, завідувач відділу аспірантури та, докторантури висловила вдячність колегам, за підтримку та запевнила, що й надалі проводитиме такі заходи: «Як кажуть, перший раз – випадок, а другий – закономірність. Третій, гадаю, стане традицією. Проблема підготовки аспірантів та докторантів справді назріла у нас, і, як показує досвід, потреба в таких заходах є!»

Надалі конференція продовжила роботу у форматі дискусійного майданчика за такими напрямами:

  • «Креативні деструкції» у підготовці докторів філософії: академічна доброчесність, лідерство, науковий дискурс і якість наукових досліджень;
  • Інноваційний університет: інституційні трансформації та інтернаціоналізація третього циклу вищої освіти.

Із доповідями виступили завідувачі відділів аспірантури з університетів Луцька, Рівного, Херсона, Полтави, Одеси, Дніпра, Тернополя, Запоріжжя, Ужгорода, Сум, Києва, науковці та аспіранти з України та Республіки Польща.


Також для учасників організатори провели семінар-тренінг «Підвищення професійної компетентності фахівців із питань організації та проведення підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук».

Підсумком ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Третій рівень освіти в Україні: становлення та тенденції» став проект звернення учасників до Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич із пропозиціями щодо прискорення реформування третього рівня освіти в Україні.

Відділ зв’язків із громадськістю

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело 

47 переглядів