Перейти до основного вмісту

30 жовтня завідувач відділу автоматизації бібліотеки СНУ імені Лесі Українки Оксана Єдинак провела для молодих учених та аспірантів вишу семінар-тренінг «Бібліографічні менеджери». Тематика досить актуальна, оскільки саме електронні інструменти дозволяють значно спростити процес наукового дослідження. Зокрема, лектор зосередила увагу на особливостях використання таких бібліографічних менеджерів, як EDNOTE, ZOTERO, MENDELEY.

Використання цих менеджерів дає змогу пришвидшити процес роботи з літературними джерелами під час написання статей, монографій, доповідей. Бібліографічний менеджер має вбудовані функції, які дозволяють зберігати окремі документи, формувати теки за тематичними напрямами, здійснювати пошук та підбірку матеріалів за ключовими словами. І ще однією перевагою використання цих інструментів в написання наукових праць, що вони дозволяють автоматично формувати писалання на літературні джерела в тексті наукової праці та сам список літератури.

Семінар-тренінг був досить цікавим та надав чимало практичних рекомендацій для наукової роботи молодих учених.

На засідання ради були винесені такі питання:

- звіт стипендіатів Кабінету Міністрів України для молодих учених;

- про підбиття підсумків щодо призначення стипендій Кабінету Міністрів України для молодих учених;

- про підготовку до міжнародної конференції молодих учених, студентів та аспірантів «Актуальні проблеми розвитку природничих та гуманітарних наук»;

- про підготовку звітної інформації про роботу молодих учених за 2016 рік;

- про організацію зустрічі з представником DAAD;

- про тематику та дату чергового семінару-тренінгу.

Під час засідання були заслухані звіти стипендіатів Кабінету Міністрів України Олени Івашко, Тетяни Шматковської, Людмили Єлисєєвої. Голова Ради молодих учених Наталія Коленда повідомила, що відповідно до постанови президії Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки № 3 від 9 жовтня 2016 року стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених призначено двом молодим науковцям Східноєвропейського національного університету імені Лесі УкраїнкиНаталії Коленді та Ользі Павлович, а Олені Івашко, Тетяні Шматковській, Людмилі Єлисєєвій виплату стипендій продовжено.

Радою затверджено інформаційний лист міжнародної конференції молодих учених «Актуальні проблеми розвитку природничих та гуманітарних наук», яка має відбутися 15 грудня 2016 року.

Обговорено питання про підготовку звітної інформації про роботу молодих учених за 2016 рік. Отже, до 1 грудня члени Ради молодих вчених від факультетів повинні зібрати інформацію про результати роботи молодих учених у 2016 році та до 1 січня сформувати їхні персональні профілі на сайті науково-дослідної частини університету.

Наступний семінар-тренінг на тему «Формування та просування наукового профілю вченого» заплановано на 21 листопада 2016 року. Семінар-тренінг проходитиме в 43 аудиторії бібліотеки. Час початку – 15.00 година. Запрошуємо всіх аспірантів та молодих учених, а також інших зацікавлених осіб.

Наталія КОЛЕНДА,

голова Ради молодих вчених

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело 

30 переглядів