![](/sites/default/files/styles/width_862/public/field/image/10665075_1473802742881462_6058044360553246816_n.jpg?itok=GDZYnBOh)
У Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки навчаються студенти з 14 країн світу. З огляду на теперішню ситуацію в країні, найважче адаптуватися до навчання студентам-першокурсникам зі Сходу України та Криму. Саме таким особам психологічна служба нашого вишу першочергово надає кваліфіковану анонімну психологічну допомогу.
Процес адаптації студентів до навчання та навчального середовища в університеті надзвичайно важливий, адже від того, наскільки комфортно буде відчувати себе молодь на початку навчального року, залежить ефективність формування в неї знань, їхня подальша успішність, самореалізація як фахівців своєї справи.
Під час анонімного консультування студентів зі Сходу України та Криму ми помітили, що найбільші труднощі в адаптації до навчання спровоковані наслідками посттравматичного синдрому. В осіб, що приїхали до нас із цих регіонів, здебільшого спостерігаємо загальну тривожність, постійне занепокоєння і стурбованість, відчуття страху, невпевненість у собі та завтрашньому дні. Деякі молоді люди скаржилися на труднощі із засинанням, часто їм снилися жахіття.
Допомогу в пошуку шляхів успішної адаптації надавали практичні психологи: Тетяна Кулик, Олена Соломонюк, Ірина Попик, Наталія Пирожко. Під час індивідуального психологічного консультування фахівці психологічної служби визначили головні причини відсутності адаптації студентів, труднощі особистісного гармонійного розвитку в першокурсників. Для стабілізації психічного стану студентів були застосовані техніки арт-терапії, що дозволило спрямувати в певне русло емоційну негативну енергію першокурсників, знизити її руйнівний потенціал. Молодь змінила ставлення до подій і зменшила інтенсивність спогадів про них за допомогою прийомів когнітивно-поведінкової терапії.
Фахівці психологічної служби пропонують безкоштовні індивідуальні консультації психолога, а також колективні заняття для студентів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
Індивідуальні та колективні консультації
проводять за адресою: м. Луцьк, вул. Потапова, 9, корпус С, каб. 122.
Запис на консультації щодня з 9.00 до 18.00 за телефонами:
(0332) 24-15-44 – начальник психологічної служби Тетяна Кулик;
050 5564601 – практичний психолог Олена Соломонюк;
099 2797986 – практичний психолог Наталія Пирожко;
0503785507 – практичний психолог Ірина Попик.
Тетяна КУЛИК, кандидат психологічних наук,
начальник психологічної служби
При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело