Перейти до основного вмісту

З ініціативи заступника директора бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Галини Онисько проведено семінар-тренінг для молодих учених університету на тему «Наукова публікація міжнародного рівня: рекомендації по підготовці і публікації». На семінарі детально розглянуто основні етапи підготовки якісної публікації міжнародного рівня, основні вимоги, які висуваються до таких праць зарубіжними провідними виданнями. 

Досить цікавою була дискусія щодо доцільності публікування наукових праць у виданнях, які індексуються в різних науково-метричних базах. Повідомлено молодих учених про основні небезпеки у процесі опублікування наукової праці, зокрема про існування видань-«привидів», видань-«дублерів» тощо. У ході дискусії вирішено, що для формування репутації науковця на міжнародному рівні варто основну увагу звертати на видання, внесені до науково-метричних баз «Web of Science» та «Scopus».

Також Галина Дмитрівна порекомендувала з уважністю ставитися до таких видань, які пропонують швидке опублікування статті, знижки й акційні пропозиції, проводять агресивну рекламу. Такі видання доцільно відразу уникати або перевірити, чи дійсно вони внесені до зазначеної науково-метричної бази, а також їхню електронну адресу (місце її реєстрації).

Оскільки молоді вчені виявили активний інтерес до тренінгів такого типу, то наступний захід на тему «Бібліографічні менеджери для створення списку літератури» заплановано на 31 жовтня 2016 року. Семінар-тренінг проходитиме в 43 аудиторії бібліотеки. Час початку – 15.00 година. Запрошуємо всіх аспірантів та молодих учених, а також інших зацікавлених осіб.

 

Наталія КОЛЕНДА,

доцент кафедри менеджменту

 

 

 

 

 

При використанні цієї інформації обов`язкове посилання на першоджерело

67 переглядів