Перейти до основного вмісту

Трудовий колектив Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки підтримав пропозицію повернути вишу назву Волинський національний університет імені Лесі Українки. Конференція трудового колективу відбулася 24 червня.

 

Зауважимо, що повернення старої назви було одним із пунктів передвиборної програми ректора Анатолія Цьося. 25 лютого під час круглого столу «Волинська освітня традиція й Університет Лесі Українки: назва, стратегія діяльності» учасники заходу підтримали пропозицію щодо перейменування вишу.

 

Конференція трудового колективу організована з огляду на всі рекомендації профільних відомств: присутні були у медичних масках, на вході їм вимірювали температуру, а на столах стояли санітайзери. Зазначимо, що у конференції взяли участь і почесні гості, зокрема народний депутат Ірина Констанкевич, виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт, голова Волинської обласної ради Ірина Вахович,начальниця управління освіти і науки Волинської ОДА Людмила Плахотна.

 

 

 

 

Конференцію відкрив ректор СНУ імені Лесі Українки Анатолій Цьось. Насамперед Анатолій Васильович привітав народного депутата Ірину Констанкевич із ювілеєм, подякувавши за велику державницьку працю, проукраїнську позицію та значний внесок у розбудову держави й Університету. Слова вітання та подяки Анатолій Цьось адресував і багаторічному очільнику Лесиного вишу Іванові Олексеюку.

 

У своєму виступі Анатолій Цьось зазначив, що у серпні 2012 року Університет було перейменовано на Східноєвропейський. Тоді керувалися бажанням знайти європейські гранти й інвестиції. «Однак, відмовившись від відомого всім бренду Волинський університет, ми не витворили якісного бренду Східноєвропейського університету, через що зазнали помітних репутаційних втрат», – заявив ректор.

 

 

Підсумував свій виступ Анатолій Цьось аргументацією щодо перейменування: «Цілком виправдано, логічно в назві найбільшого вишу Великої Волині поєднувати два ключові, визначальні та взаємопов’язані складники – слово Волинський та ім’я Лесі Українки. Тому просимо конференцію колективу університету в рік його 80-річчя підтримати таке найменування нашого закладу: Волинський національний університет імені Лесі Українки».

 

 

Підтримала перейменування і народний депутат, доктор філологічних наук, професор вишу Ірина Констанкевич. «Нам потрібно дуже сильно триматися за оте наше, волинське, ідентичне. З огляду на те, що ми в своїй актуальній історії закладаємо підґрунтя майбутнім поколінням, я підтримую перейменування, повернення до назви Волинський національний університет Лесі Українки. Вважаю, що ми в такий спосіб лише зміцнимося. Ми – учасники творення великої волинської історії. Ще один аргумент – мої студенти. Вони просили передати, що стоять на тому, що назва має бути саме Волинський національний університет імені Лесі Українки і вони – вихованці саме цього вишу», – заявила Ірина Мирославівна.

 

 

Публічну підтримку рішенню висловила і голова Волинської облради Ірина Вахович: «Це нові виклики перед колективом, але і нові перспективи. Я щиро дякую від всіх депутатів і волинян за це рішення. Сподіваюся, що воно дозволить сформувати нові перспективи для розвитку. Я бажаю вам, щоб сьогодні було прийняте правильне рішення. Воно дозволить відкрити нові горизонти і завойовувати їх. Зичу розвитку навчальному закладу. Ви – потужний осередок освіти».

 

 

Однозначною була позиція і в. о. Луцького міського голови Григорія Пустовіта: «Ми всі пишаємося та любимо нашу Волинь. У нас є Поділля, але немає Подільської області, є Слобожанщина, але немає такої області. Є багато районів і країв із особливою назвою, але щоб вона була закарбована офіційно – такого немає. Волинь – це своя енергетика та містика. Я думаю, що перейменування Університету – повернення до свого коріння».

 

Підтримку рішенню щодо перейменування висловили і студенти. Від їхнього імені виступив голова Студентської ради Андрій Данилюк: «Коли назва вишу знову буде Волинський національний університет імені Лесі Українки, то, на мою думку, надходитиме більше заяв на вступ, адже у заклади вищої освіти, які уособлюють область, вступає більше абітурієнтів. Східноєвропейський – не популярна назва для України. На думку студентів, наш Університет потрібно перейменувати у Волинський, щоб назва навчального закладу та місце розташування поширювалося світом».

 

Конференція трудового колективу відбулася з дотриманням усіх регламентних норм. Учасники одноголосно підтримали найменування нашого вишу Волинським національним університетом імені Лесі Українки. Остаточне рішення прийме Міністерство освіти та науки України.

 

 

 

Відділ зв’язків із громадськістю42 переглядів